Sabiedrības līdzdalība Novadā

24. aprīlī, nesagaidot no valdības pedagogu algu palielināšanas grafiku, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) padomes rīkotajā protesta gājienā un trīs dienu streikā, piedalīsies 583 pedagogi no 34 Talsu novada izglītības iestādēm, tajā skaitā pirmsskolas izglītības iestādēm, vispārizglītojošām skolām, kā arī profesionālās ievirzes skolām.

Talsu novada Sporta skola informē, ka sporta skolas darbinieki atbalsta LIZDA  izvirzītās prasības valdībai un daļa darbinieki piedalās streikā, tāpēc nevar tikt nodrošināta Talsu sporta nama un Talsu sporta halles zāļu uzraudzīšana un apmeklētāju apkalpošana.

No 24. līdz 26. aprīlim apmeklētājiem nebūs pieejamas sporta zāles Talsu sporta namā, bet 24. un 25. aprīlī būs slēgtas Talsu sporta halles zāles. Šajās dienās daļēji tiks pārtraukts arī mācību treniņu process un mainīta treniņu norises vieta.

Talsu novada pašvaldība jau informējusi, ka streikā plāno piedalīties Talsu novada Bērnu un jauniešu centra, Dundagas pirmsskolas izglītības iestādes (PII) „Kurzemīte”, Dundagas vidusskolas, Kolkas pamatskolas, Laucienes pamatskolas, Laucienes PII „Bitīte”, Lībagu sākumskolas, Mērsraga PII „Dārta”, Mērsraga vidusskolas, Pastendes pamatskolas, Pastendes PII „Ķipars”, Pūņu pamatskolas, Rojas Mūzikas un mākslas skolas, Rojas vidusskolas, Rudes PII „Saulespuķe”, Rojas PII „Zelta zivtiņa”, Sabiles pamatskolas, Sabiles PII „Vīnodziņa”, Talsu novada Sporta skolas, Stendes pamatskolas, Talsu 2. vidusskolas, Talsu pamatskolas, Talsu PII „Kastanītis”, Talsu PII „Pīlādzītis”, Talsu PII „Saulīte”, Talsu PII „Sprīdītis”, Talsu PII „Zvaniņš”, Talsu novada vidusskolas, Talsu Valsts ģimnāzijas, Upesgrīvas pamatskolas, Valdemārpils PII „Saulstariņš”, Valdemārpils vidusskolas, Vandzenes PII „Zīlīte”, Virbu sākumskolas darbinieki, tostarp vairākas Talsu novada izglītības iestādes atbalsta streiku un daļēji tā prasības, tomēr streikā nepiedalīsies.