Novadā

Viena no būtiskākajām lietām, kam jāpievērš uzmanība katrā īres līgumā, ir tajā noteiktais termiņš, uz kādu laiku tiek nodibinātas īres attiecības. Tas attiecas arī uz gadījumiem, kad persona īrē pašvaldībai piederošu īpašumu.

Saskaņā ar Dzīvojamo telpu īres likuma 6. pantu, dzīvojamās telpas vienīgais lietošanas pamats īrniekam ir rakstveidā noslēgts dzīvojamās telpas īres līgums.

Ievērojot to, ka vairāk ieinteresēts turpināt īres tiesiskās attiecības ir tieši īrnieks, īrniekiem ieteicams daudz rūpīgāk sekot līdzi īres līguma termiņiem un, tuvojoties īres līguma termiņa beigām, ar izīrētāju vienoties par īres līguma pagarināšanu. Īres līguma termiņa pagarināšana īrniekam ir jāprasa, tas nenotiek automātiski. Par to, ka ir beidzies īres līguma termiņš, īrnieks nav jābrīdina.

Ja īres līgums ir izbeidzies, īrniekam vairs nav tiesiska pamata uzturēties dzīvoklī.

Iedzīvotājiem, kuri īrē Talsu novada pašvaldībai piederošu dzīvokli, mēnesi pirms īres līguma termiņa beigām ar iesniegumu jāvēršas Talsu novada Dzīvokļu komisijā, lai pagarinātu īres līgumu. Iesniegums tiek skatīts kārtējā komisijas sēdē, kurā tiek vērtēts, vai persona atbilst normatīvajos aktos noteiktajiem kritērijiem, un tālāk tiek pieņemts lēmums, kas tiek nosūtīts īrniekam.