Vide

Talsu novada pašvaldība piedalās starptautiskā kampaņā „Save Our Sea” par tīru Baltijas jūru un 8. septembrī rīkos talkas, lai Kolkas, Rojas un Mērsraga pludmalēs savāktu atkritumus.

Kampaņu rīko organizācija „Let’s do it World”, kas organizē arī Pasaules talku. Talkas ietvaros otro gadu pēc kārtas notiek arī kampaņa „Save Our Sea”, aktualizējot piesārņojuma mazināšanu Baltijas jūrā un īpaši pievēršot uzmanību mikroplastmasas piesārņojuma problēmai. Katra no iesaistītajām pašvaldībām izvēlas, kādas aktivitātes un pasākumus veiks šajā laika posmā. Kampaņa norit no 31. augusta, kad tiek atzīmēta Baltijas jūras diena, līdz 16. septembrim – Pasaules talkai.

Kampaņas mērķis ir vērst visu mūsu, Baltijas jūras krastā dzīvojošo, uzmanību tam, cik kritiski piesārņota tā ir. Ja pagājušajā gadā kampaņā iesaistījās tikai trīs Baltijas valstis, tad šogad tās ir 7 Baltijas reģiona valstis un to piejūras pašvaldības. No Latvijas iesaistījušās 7 pašvaldības – Rīgas, Jūrmalas, Liepājas un Ventspils pilsētas, Talsu, Valmieras un Ādažu novadi. Kampaņā iesaistījušās pilsētas un to iedzīvotāji Somijā, Ālandē, Igaunijā, Latvijā, Lietuvā, Polijā, Zviedrijā, Dānijā un Vācijā.

„Save Our Sea” ir 2023. gada Eiropas Zaļās galvaspilsētas Tallinas, Helsinku un „Let’s Do It World” kopīgs darbs. Mērķis ir pievērst uzmanību Baltijas jūras vides problēmām un dot iespēju tās krastos dzīvojošajiem rīkoties pašiem un sakopt Baltijas piejūras zonas, pludmales un kāpas.