Talsi Novadā

Šovasar Talsu pilsēta iegūs nebijušu pasākumu norises vietu: atjaunotā Talsu tirgus ēka kļūs par izklaides pasākumu meku, piedāvājot dažāda veida notikumus atšķirīgām gaumēm un interesēm.

Talsu tirgus ēkas iekštelpas jau ir nodotas ekspluatācijā, bet tās fasāde tiks pabeigta līdz maija beigām.  Vasaras laikā tiks iegādātas tirgotājiem nepieciešamās vitrīnas, bet līdz tam laikam tirgus ēka tiks apdzīvota citādā formātā. Tā būs unikāla iespēja ikvienam interesentam tirgus potenciālu atklāt no cita skatupunkta un izbaudīt vasaras rosību pilsētas vēsturiskajā centrā.

Šovasar Talsu tirgū varēsi dejot zaļumballē, apliecināt gudrību erudīcijas spēlē, apmeklēt Līgo tirgu, izbaudīt Nakts pastaigas notikumus, atrast un iegādāties īpašas „pērles”, svinēt Kalendāra dienu, gūt priekšstatu par Talsu vecpilsētas kultūrvēsturisko potenciālu, dejot ballītēs, klausīties Edavārdus, Dubru un Čižiku un arī atvest bērnus uz viņiem paredzētu pasākumu!

Pasākumu programma veidota, sadarbojoties ar vietējiem uzņēmējiem.

Pagājušajā gadā Talsu novada pašvaldība saņēma pozitīvu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) atzinumu, kas ļāva ņemt aizņēmumu tirgus ēkas atjaunošanai.

Reģenerēt degradēto teritoriju un veicināt teritoriālo izaugsmi – tāds ir kopējais Talsu tirgus ēkas Ezera ielā atjaunošanas mērķis. Esošā ēka pielāgota mūsdienu prasībām, saglabājot tās vēsturisko izskatu. Tirgus ārējā teritorija šogad būtiski atjaunota netiks, bet to iecerēts darīt plānveidīgi turpmākajos gados, lai Talsu pilsēta ilgtermiņā iegūtu pilnībā sakārtotu tirgus teritoriju.

Par gaidāmajiem pasākumiem informācija vēl tiks papildināta. Seko līdzi jaunumiem www.talsunovads.lv (sadaļā „Notikumi”) un Talsu novada sociālo tīklu kontos, jo: kur tad liksies, Talsu tirgū tiksies!

Talsu tirgus afiša