Talsi

Talsu novada pašvaldība startēja Satiksmes ministrijas investīciju projektu konkursā ceļu būvniecības projektiem, lai varētu Talsos veikt Dundagas ielas atjaunošanu. Projekts guvis atbalstu, kas nozīmē, ka pārbūve tiks sākta šajā gadā, kā to paredz investīciju projektu konkursa nosacījumi. 16. oktobrī uzsāksies ielas satiksmes infrastruktūras sakārtošanas darbi – gājēju ietves atjaunošana un veloceliņu izbūve.

Nākamnedēļ tiks sākti Dundagas ielas Talsos rekonstrukcijas darbi, kura ietvaros plānots pārbūvēt 800 metru posmu Dundagas ielā no Raiņa ielas līdz Lielgabalu ielai, atjaunot brauktuvi, gājēju ietvi, izbūvēt veloceliņu un lietus ūdens kanalizācijas tīklus, atjaunot apgaismojumu, labiekārtot un apzaļumot teritoriju.

Lai padarītu būvniecības procesu pēc iespējas ērtāku, nodrošinātu drošu satiksmes organizāciju un plānoto darbu izpildi, objektā veicamie darbi notiks gan šajā, gan arī nākamajā gadā. Dundagas ielas atjaunošanas darbu gaitā šogad plānota jauna veloceliņa būvniecība posmā no DUS Nestes apļa līdz Dundagas ielas un Puškaiša ielas krustojumam, kā arī esošās gājēju ietves rekonstrukcija. Līdztekus projekta ietvaros šajā gadā plānots izbūvēt jaunus tīklus lietus ūdens kanalizācijai.

Nākamā gada aprīlī plānots turpināt darbus pie ielas seguma un apgaismojuma pārbūves.

Projekta ietvaros projektēšanu veica SIA „Projekts 3”, būvuzraudzību nodrošina SIA „Somniar”, savukārt projekta izpildi īsteno SIA „SC Grupa” par 1 173 411, 54 eiro bez PVN.

Projektu plānots realizēt astoņu mēnešu laikā, neskaitot tehnoloģisko pārtraukumu, kas būs nepieciešams laikapstākļu dēļ.

Nākamajā gadā pašvaldība skatīs iespējas piesaistīt finansējumu Dundagas ielas 2. kārtas atjaunošanai, kas ir no Lielgabalu ielas līdz pilsētas robežai.

Gājēji turpmāk tiek aicināti sekot pilsētvidē izvietotajām norādēm un ceļazīmēm pārvietošanās pārbūves darbu laikā galvenokārt tiks nodrošināta gar daudzīvokļu dzīvojamajām mājām.

Talsu novada pašvaldība aicina iedzīvotājus būt saprotošiem, ar iecietību izturēties pret neērtībām būvdarbu laikā un neskaidrību gadījumā sazināties ar Talsu pilsētas pārvaldi. Neērtības būs īslaicīgas, taču ieguvums – mūsdienīga un sakopta vide – būs uz ilgu laiku!