Talsi Joku ziņa
Kolāža ar Talsu tramvaju

Talsi kļūs par pirmo Kurzemes kalnainā reģiona mazpilsētu, kas jau šovasar piedzīvos gaisa tramvaja maršruta izbūvi, piedāvājot ainaviskus skatus uz apkārtni, nodrošinot operatīvāku pārvietošanos. Šis infrastruktūras attīstības projekts veicinās ne tikai tūrismu reģionā, bet atvieglos arī pilsētas iedzīvotāju ikdienas pārvietošanos starp pilsētas deviņiem pakalniem.

Piedāvātais gaisa tramvaja maršruts Talsos nodrošinās jaunu pārvietošanās iespēju iedzīvotājiem un apmeklētājiem. Pašlaik pilsēta paļaujas uz ceļiem kā galveno transporta veidu, taču izbūvējot gaisa tramvaja maršrutu, apmeklētāji varēs ērti piekļūt tuvējiem kalniem un ainaviskām vietām, neizmantojot automašīnu. Tas būs īpaši izdevīgi iedzīvotājiem, kuriem nav savu transportlīdzekļu. Turklāt iedzīvotāji var izmantot tramvaja maršrutu kā ērtu un alternatīvu pārvietošanās veidu. Gaisa tramvaja pakalpojums nodrošinās ātru un uzticamu transportu, padarot to par pievilcīgu un videi draudzīgu iespēju cilvēkiem, kuriem nepieciešams ceļot uz un no darba vai citiem galamērķiem.

„Talsu pauguraines dabas parks un pilsēta iemirdzēsies jaunās perspektīvās un piedāvātais gaisa tramvaja maršruts sniegs elpu aizraujošas iespējas iepazīt Talsu pauguraini. Ainaviski skati un novada panorāma, kas būs vērojama no Abavas pagasta līdz pat Kolkasragam, būs ievērojama atrakcija tūristiem, kuri būs ieradušies baudīt reģiona skaistumu no putna lidojuma. Šis kultūras un tūrisma attīstības projekts varētu piesaistīt vairāk viesu novadam, veicinot vietējās ekonomikas izaugsmi. Pieaugošais tūrisms varētu radīt arī darba iespējas vietējiem iedzīvotājiem, kas kopumā uzlabos dzīves līmeni Talsos”, informē Talsu novada tūrisma informācijas centra Visit Talsi pārstāvji.

Pirms šī tramvaja maršruta izbūves būs nepieciešama rūpīga plānošana un jau šovasar norisināsies ietekmes uz vidi izvērtēšana, lai jau augustā uzsāktu būvdarbus, jo gaisa tramvaja maršruta izveide šajā kalnainā reģionā būs sarežģīta un izaicinājumu pilna.

Lai nodrošinātu gaisa tramvaja kustībai nepieciešamo elektroenerģiju, tiks izmantoti atjaunojamie energoresursi un jau drīzumā Sauleskalnā tik izvietoti saules kolektori, tādējādi būtiski samazinot gaisa tramvaja infrastruktūras izmaksas. Saule ir Talsu novada vēsturiskajai folklorai raksturīgs simbols, kas vijies cauri laikiem un ticis izmantots tautastērpos un vides objektos, tāpēc izvēle par saules kolektoru uzstādīšanu Sauleskalnā ir likumsakarīga un svarīga Talsu novada identitātes saglabāšanai.

Šī projekta iniciatīva Talsu novada domē apspriesta jau vairākus gadus, bet lai to īstenotu, bija jānoslēdzas prioritārajai Talsu tirgus rekonstrukcijai, kas būs jau drīz. Projektu „Talsu gaisa tramvajs” īsteno biedrība „Mākslīgā intelekta ģenerēto tekstu asociācija” sadarbībā ar Talsu novada pašvaldību un Talsu novada tūrisma informācijas centru. Projekta izmaksas tiks segtas no Talsu novada pašvaldības budžeta un Eiropas Savienības struktūrfondu līdzekļiem. Zaļā gaisma projekta īstenošanai varētu tikt dota jau aprīlī, projekta īstenošanu apstiprinot kārtējā Talsu novada domes sēdē.

Kolāža ar Talsu tramvaju

* Šī ir 1. aprīļa joku ziņa. Talsu novada pašvaldība sveic 1. aprīlī un aicina būt vērīgiem un kritiski domājošiem, kā arī novēl veselīgu humora devu ik dienas!