Talsi

Talsu pilsēta daudziem pazīstama ar savu gleznaino ainavu un senlaiku noskaņu – no šodienas tā piedāvā vēl vienu aizraujošu pārsteigumu vietējiem iedzīvotājiem un viesiem. Ikvienam ir iespēja lūkot mākslinieces Katrīnas Vīnertes, Talsu mākslas skolas un Talsu būvvaldes speciālistu vadībā tapušās, Talsu brunča rakstos tērptās kāpnes pie Talsu Tautas nama, kas turpmāk vedīs ceļiniekus savās gaitās daudz dzīvespriecīgākās noskaņās.

No šodienas kāpnes kalpo ne tikai praktiskam nolūkam, bet tās varēs vērtēt arī vides gardēži. Šī ideja īstenota, pateicoties Talsu pilsētas pārvaldes vadītāja Laura Tīģera un speciālista tūrisma jomā Kalvja Kalniņa iniciatīvai. Kopējās projekta īstenošanas izmaksas (ieskaitot bruģa uzlabošanu un krāsošanu) tiek lēstas ap 1500 eiro. Kā stāsta Talsu pilsētas pārvaldē, tad ieceres īstenotāji centušies visu 95 kāpņu pakāpienu krāsošanā izmantot toņus, kas ir maksimāli pietuvināti oriģinālajam brunča krāsu kodiem, nemainot krāsu proporcijas.

Saprotams, ka uz kāpnēm vienmēr ir jātur acis vaļā, taču Talsu novada pašvaldība ar prieku aicina skatīt jaunās vēsmas pilsētvidē!

Kāpnes