Kultūra Talsi

6. jūnija Talsu novada pašvaldības domes sēdē deputāti Talsu Kultūras centra direktora amatā apstiprināja Elzu Rozentāli, līdzšinējo Stendes tautas nama un Lībagu brīvā laika pavadīšanas centra vadītāju. Darba pienākumus viņa sāks pildīt 20. jūnijā.

Elzai Rozentālei ir astoņu gadu pieredze kultūras jomā, vadot Stendes tautas namu un Lībagu brīvā laika pavadīšanas centru, kā arī pašlaik viņa līdzdarbojas šī gada Talsu pilsētas svētku organizēšanā.

„Šobrīd pats būtiskākais Talsu Kultūras centra darbā ir izveidot radošo komandu, lai iestāde varētu pilnvērtīgi darboties. Jāsaprot, ka krīzes apstākļos nevaram sapņot par „zelta kalniem”, taču ir būtiski saglabāt esošās kvalitātes un virzienu. Mani mērķi jaunajā amatā ir kultūras un mākslas veicināšana, kopienas iesaistīšana, sadarbība ar uzņēmējiem, iestādēm un vispārēja sabiedriskās dzīves bagātināšana. Viena no Talsu Kultūras centra funkcijām ir kultūras mantojuma saglabāšana un vietējās identitātes uzturēšana, tādēļ pašlaik svarīgi veidot tradicionālās kultūras vērtībās balstītus pasākumus,” ar mērķiem dalās jaunā Talsu Kultūras centra direktore.

Nākotnē Elza Rozentāle vēlas attīstīt Sauleskalna un Ķēniņkalna brīvdabas estrādi, lai arī tur biežāk varētu baudīt kultūras pasākumus.

Talsu novada pašvaldība konkursu uz Talsu Kultūras centra direktora amatu izsludināja 8. maijā. Uz šo amatu pieteicās divi pretendenti.