Lube Laidze Vide
Zivju mazuļu ielaišana

Talsu novada pašvaldība, realizējot projektu Zivju resursu pavairošanas un atražošanas pasākumi 2024. gadā Talsu novadā”, 2024. gada 7. oktobrī veica zandartu mazuļu ielaišanu Talsu novada Laidzes ezerā un Lubezerā. Laidzes un Lubezeres ezeri kļuvuši zivju resursiem bagātāki – tajos kopumā tika ielaisti 27 000 zandartu mazuļi. Laidzes ezerā tika ielaisti 13 000 tūkstoši, savukārt Lubezerā – 14 000 zandartu mazuļi.

Gan Laidzes, gan Lubezera ezeros ir nepieciešama mākslīga zandartu mazuļu pavairošana, jo zandarts ir makšķerēšanai vērtīga zivs, un līdz šim ezeros šīs sugas pavairošana netika veikta. Ņemot vērā zandarta bioloģiskās īpašības un šo ezeru ekosistēmu, sugas izvēle ir uzskatāma par piemērotu Lubezeres un Laidzes ezeru zivju resursu papildināšanai. Zivju resursu papildināšana ļaus palielināt zivju populāciju ezeros, tādējādi veicinot vērtīgo zivju sugu daudzveidību ūdenstilpnēs. Tas radīs labvēlīgus apstākļus makšķerēšanas rekreācijas attīstībai un tūrisma veicināšanai. Zivju mazuļu ielaišanas procesā piedalījās uzraugošo institūciju pārstāvji no Pārtikas un veterinārā dienesta un Dienvidrietumu reģionālās vides pārvaldes, kā arī Talsu novada pašvaldības un Valdemārpils apvienības pārvaldes pārstāvji.

Zivju resursi atjaunoti, piesaistot Valsts zivju fonda finansējumu. Projekta kopējās izmaksas 9801,00 EUR, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli 21%. Zivju fonda finansējums 8383,50 EUR apmērā, savukārt Talsu novada pašvaldība nodrošināja līdzfinansējumu 1417,50 EUR apmērā. Zandartu mazuļus piegādāja Liepājas rajona Durbes lauku teritorijas Ērika Rāvas zemnieku saimniecība.

Zivju mazuļu ielaišana
Zivju fonds. Logo