Novadā

28. decembrī konkursa „Labākais darbā ar jaunatni 2021” apbalvošanas ceremonijā tika sumināti vienpadsmit laureāti no visas Latvijas. Par ieguldījumu jauniešu dzīves kvalitātes uzlabošanā tika izteikta atzinība pašvaldībām, darbā ar jaunatni iesaistītajām personām, jauniešu centriem, kā arī jaunatnes organizācijām un biedrībām, kas veic darbu ar jaunatni.

Talsu novada pašvaldība ieguva titulu kategorijā „Līdzdalības stiprinātājs”. Šajā nominācijā tika izvirzītas pašvaldības, jaunatnes organizācijas, biedrības un nodibinājumi, kas veic darbu ar jaunatni, un var lepoties ar plašu pieredzi darba ar jaunatni veikšanā. Savukārt nominācijā „Iedvesmas dzirksts” tika izvirzītas darbā ar jaunatni iesaistītas personas ar plašu pieredzi un iesaisti jaunatnes politikas veidošanā. Šajā nominācijā tika apbalvoti trīs jaunatnes darba veicēji, kuru vidū arī Upesgrīvas mazpulka vadītāja Arita Andendorfa.

balva-jauniesi2-1536x746.jpg
darbs-ar-jaunatni.jpg

Apbalvošanas ceremonija tika atklāta ar Izglītības un zinātnes ministres Anitas Muižnieces uzrunu. Ministre pateicās jauniešiem un darba ar jaunatnes veicējiem par paveikto, sveica laureātus un atzīmēja, ka 2022. ir pasludināts par Eiropas Jaunatnes gadu, mudinot izmantot nākamā gada iespējas, lai palīdzētu jauniešiem tikt galā ar grūtībām, kuras nesusi pandēmija. Ministre uzsvēra, ka jaunieši rada idejas, pārmaiņas un attīstību, savukārt tie, kuri strādā ar jauniešiem, ir atbalsta plecs un padomdevējs. Ceremonijas atklāšanā konkursa „Labākais darbā ar jaunatni 2021”  laureātus sveica arī Latvijas Pašvaldības savienības priekšsēdētājs Gints Kaminskis un Latvijas Jaunatnes padomes viceprezidents Matīss Lācis. Apbalvošanas ceremonijā tika pasniegtas balvas septiņās nominācijās.

Konkursu „Labākais darbā ar jaunatni 2021” un apbalvošanas ceremoniju organizēja Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Latvijas Jaunatnes padomi, Latvijas Pašvaldību savienību un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru.

Paldies Talsu novada Bērnu un jauniešu centram un jauniešu apvienībai „Tas.Es” par kopā paveikto jaunatnes labā visā novadā!

Avots: Izglītības un zinātnes ministrija
Vairāk informācijas šeit.