Novadā
Talsu novada pašvaldība pievienosies valsts un pašvaldību iestāžu tīmekļvietņu vienotajai platformai

No 1. aprīļa gaidāmas izmaiņas Talsu novada pašvaldības oficiālajā tīmekļvietnē www.talsunovads.lv. Pašvaldības tīmekļvietne pievienosies valsts un pašvaldību iestāžu tīmekļvietņu vienotajai platformai (TVP), tā lietotājiem veidojot atpazīstamu vidi informācijas ieguvei.

Talsu novada pašvaldības oficiālajā tīmekļvietnē tiek publicēta dažāda un ļoti apjomīga informācija, un ne vienmēr iedzīvotājiem ir skaidra tās publicēšanas un izkārtošanas struktūra.

Lai atvieglotu tīmekļvietnes izmantošanu un lai nodrošinātu visas nepieciešamās piekļūstamības prasības, Talsu novada pašvaldība pievienosies TVP, ko kopš 2018. gada koordinē Valsts kanceleja. Patlaban platformai pievienojušās jau 113 valsts un pašvaldību tīmekļvietnes, bet astoņas, ieskaitot Talsu novada pašvaldību, procesu noslēgs marta beigās.

TVP mērķis ir gan radīt centralizētu valsts pārvaldes iestāžu tīmekļvietņu pārvaldības platformu, kas nodrošinātu informācijas vienkāršāku un saprotamāku pieejamību, gan uzlabot to piekļūstamību visām sabiedrības grupām, ieskaitot personas ar invaliditāti. Tāpat pievienošanās platformai paredz efektīvu resursu izlietojumu tīmekļvietņu pārvaldībā, izmantojot vienotu satura vadības sistēmu un centralizētu tehnisko atbalstu un uzturēšanu, kā arī decentralizētu satura veidošanu un administrēšanu.

Datu migrāciju uz TVP iestādes varēja veikt pašas, izmantojot savus resursus, taču Talsu novada pašvaldība izmantoja iespēju pievienoties projektam un migrāciju veikt bez maksas. Savukārt, projektam noslēdzoties, uzturēšanas izmaksas visi dalībnieki segs kopīgi, atkarībā no kopējā projektā iesaistīto dalībnieku skaita.

TVP piedāvā iestāžu oficiālo vietņu veidošanu, izmitināšanu, uzturēšanu, atjaunināšanu un drošības pārvaldību, izmantojot vienotus risinājumus. Vietnes tiek veidotas pēc vienota principa, tādējādi veidojot iedzīvotājiem atpazīstamu vidi informācijas ieguvei.

Arī www.talsunovads.lv  iegūs mūsdienīgu un vienotu dizainu, lai lietotājiem radītu draudzīgu un atpazīstamu vidi. Tīmekļvietņu dizains un sākotnējā informācijas arhitektūra ir tapusi, balstoties uz lietojamības (UX) un piekļūstamības testiem, nodrošinot ērtu vietņu lietošanu no dažādām ierīcēm un pieejamību cilvēkiem ar redzes, dzirdes un kustību traucējumiem.