Mērsrags

Talsu novada pašvaldībā tiek īstenots projekts „Mērsraga tautas nama teritorijas labiekārtošana”. Projekta mērķis ir uzlabot ar novada kultūras dzīves un zvejnieku tradīcijām saistītu piekrastes infrastruktūru, kas ir nozīmīga Mērsraga iedzīvotāju kultūrvēsturisko vērtību saglabāšanā un novada intelektuālo vērtību popularizēšanā, atbilstoši Talsu novada Attīstības programmai.

Projekta ietvaros paredzēts Mērsraga novada iedzīvotājiem un apmeklētājiem izveidot labiekārtotu un drošu publisku infrastruktūru pie tautas nama, kas radīs pievilcīgu kopskatu Mērsraga centrā. Atjaunotā infrastruktūra atradīsies Mērsraga galvenā autoceļa malā, un būs ērti pieejama iedzīvotājiem un visiem novada apmeklētājiem, vai caurbraucējiem, kas dodas uz kaimiņu novadiem. Projektā veicamās darbības– teritorijas labiekārtošana pie tautas nama, kas paredz jauna apgaismojuma, autostāvvietu, gājēju celiņu, apzaļumošanas, apstādījumu ierīkošanu un vides objekta uzstādīšana, sniegs vēstījumu par mērsradznieku radošumu un ieguldījumu novada kultūrvides saglabāšanā.

Līdz šim projekta ietvaros ir izstrādāta būvniecības dokumentācija Mērsraga tautas nama teritorijas labiekārtošanai, kā arī veikts būvdarbu iepirkums.

Talsu novada pašvaldība 2022. gada 23. novembrī ir noslēgusi līgumu ar būvnieku SIA „Ribetons ceļi”.

Projekta kopējās izmaksas ir 175 458,99 eiro, t.sk., attiecināmās izmaksas 101 995,86 eiro, publiskais finansējums 91 796,27 eiro, pašvaldības līdzfinansējums ir 83 662,72 eiro. Projekta īstenošanas termiņš 01.06.2023

Sanda Ķiršakmene
Attīstības  plānošanas un projektu vadības nodaļas
Projektu vadības daļas projektu vadītāja