Novadā
att

6. aprīlī visā Latvijā norisinājās ikgadējā „Junior Achievement Latvija” rīkotā Ēnu diena. Arī Talsu novada pašvaldība tradicionāli iesaistījās Ēnu dienas aktivitātēs. Talsu novada domes priekšsēdētāja un pašvaldības centrālās administrācijas speciālisti pie sevis uzņēma 15 ēnotājus ne tikai no Talsu pilsētas izglītības iestādēm, bet arī no Saldus.

Ēnotājiem kopā ar Talsu novada domes priekšsēdētāju Sandru Pētersoni, izpilddirektores vietnieci Evitu Veidi un nodaļu vadītājiem bija iespēja piedalīties īpašajā ēnotāju domes sēdē. Katrs no ēnotājiem pārstāvēja savu nodaļu un informēja par dažādiem jautājumiem saistībā ar Talsu pilsētas svētku un Eiropas Rallija čempionāta norisi Talsos. Ēnotājiem bija iespēja iejusties arī deputātu ādā, uzdodot jautājumus izpildvarai.

Dienas gaitā jaunieši devās ēnot Talsu novada domes priekšsēdētāju, Talsu novada pašvaldības juristus, sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļas vadītāju, būvvaldes vadītāju, finanšu un grāmatvedības nodaļas vadītāju, informācijas tehnoloģiju administratorus, Talsu novada pašvaldības policijas priekšnieka vietnieci un Talsu Tautas nama pasākumu producentus.

Talsu 2. vidusskolas 10. klases skolniece Paula Urķe atzina, ka ēnu diena bija interesanta, informācijas bagāta, atklājot dažādas nianses par jurista darbu. Paula atzīst, ka šī profesija šķiet sarežģīta, bet daudzpusīga, turklāt pēc labi padarīta darba nes gandarījumu.

Talsu 2. vidusskolas 12.a klases skolniece Beāte Balode, kura ieradās ēnot Talsu novada domes priekšsēdētāju Sandru Pētersoni, sacīja: „Šī diena bija izdevusies. Ielūkojos priekšsēdētājas ikdienā un pārliecinājos, ka savu nākotni vēlos saistīt ar valsts pārvaldes darbību. Priecājos, ka man bija iespēja iepazīt pašvaldības darba vidi. Atmiņā noteikti paliks domes sēde, ko vadīju, un sanāksmes, ko apmeklēju kā Sandras Pētersones ēna. Nožēloju, ka iepriekš neapmeklēju ēnu dienas Talsu novada pašvaldībā, jo šī diena noteikti paliks atmiņā. Vēlos teikt milzīgu paldies savai ēnu devējai Sandrai Pētersonei par iespēju ēnot un iepazīt tuvāk domes priekšsēdētājas darba pienākumus. Diena bija piepildīta un daudzveidīga’’.

Talsu pamatskolas 5. klases skolniece Helēna Feifere ēnoja Talsu novada pašvaldības policijas priekšnieka vietnieci. Helēna uzsvēra, ka pavadītais laiks bijis ļoti interesants. „Šī bija iespēja iejusties pašvaldības pārstāvju ādā, nevis tikai noskatīties no malas. Priecājos par atsaucību no pašvaldības policijas puses, tiku iepazīstināta gan ar policijas telpām, ikdienas darbiem, gan piedalījos izbraukumā pa pilsētu ar policijas auto, kas bija īpaši aizraujoši,” piebilda Helēna.

Talsu 2. vidusskolas 10. klases audzēknis Daniels Rapītis, kurš ēnoja informācijas tehnoloģiju administratoru, teica, ka diena bijusi interesanta, jo iegūta jauna pieredze IT jomā, kas viņu ieinteresēja.

Savukārt Talsu 2. vidusskolas 10. klases skolnieks Mārcis Beinarovičs ēnoja būvvaldes vadītāju. Mārcis ir pateicīgs par atvēlēto laiku, lai iepazītos ar būvvaldes vadītāja ikdienas darbu un pienākumiem. „Bija interesanti un noderīgi uzzināt, kā noris darba ikdiena būvvaldē, kādi ir darba pienākumi. Tas noteikti man palīdzēs tālākā karjeras lēmuma pieņemšanā,’’ tā sacīja Mārcis.

Beāte Maldone