Novadā

Pērn jūnijā Talsu novada pašvaldības domes deputāti nolēma, ka līdz 2024. gada 30. jūnijam tiks izbeigta Talsu novada pašvaldības dalība 19 biedrībās. Talsu novada pašvaldības deputāti lēma saglabāt pašvaldības dalību 16 biedrībās, šāds lēmums pieņemts 2024. gada 30. maija un 2. jūlija domes sēdēs.

2023. gada 1. janvārī spēkā stājās Pašvaldību likums, saskaņā ar kuru ir noteikts jauns regulējums attiecībā uz pašvaldības dalību biedrībās un nodibinājumos. Atbilstoši Pašvaldību likuma 79. pantam pašvaldības līdzdalība ir pieļaujama tikai tādā biedrībā, kurā visi biedri ir pašvaldības, biedrībā, kurā pašvaldības dalību paredz starptautiskie normatīvie akti, likums vai Ministru kabineta noteikumi vai arī biedrībā, kurā pašvaldības dalība ir nepieciešama sabiedrības virzītas vietējās attīstības īstenošanai.

„Šī ir laba ziņa mūsu novada sporta kopienai, kultūras mantojuma saglabātājiem, pilsoniskās sabiedrības stiprinātājiem, tiem, kuri pilnveido un veicina sociālā dienesta un bāriņtiesas darbību, mūsu Talsu novada iedzīvotāju kopienai kopumā. Ar Domes lēmumu deputāti ir lēmuši Talsu novada Sporta skolai būt biedram sporta biedrībās un mūsu jaunajiem sportistiem piedalīties gan nacionāla, gan starptautiska līmeņa sacensībās, sekmīgi realizēt mācību programmu. Deputāti lēma par iepriekšējā gada atsevišķu lēmumu atcelšanu un arī turpmāk saglabāt pašvaldību darbību biedrībās, kuras ir svarīgas mūsu vietējai kopienai. Pašvaldības likums paredzēja pašvaldībām izvērtēt dalību biedrībās un nenoteica obligāti izstāties, ļaujot pašvaldību deputātiem izvēlēties turpināt vai neturpināt darbību attiecīgajā biedrībā. Deputāti savu izvēli nostiprināja ar balsojumu, un esmu gandarīts, ka vairākums deputāti lēmuši turpināt jau iesākto sadarbību, reizē izvērtējot, ko dalība tajās dod mūsu vietējai kopienai sabiedrības vietējās attīstības īstenošanai,” atzīmē Talsu novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks administratīvajos jautājumos Dainis Karols.

Ar Talsu novada pašvaldības domes 30. maija sēdes lēmumiem tika nolemts saglabāt dalību biedrībā „Reģionālo attīstības centru un novadu apvienība”, kā arī nolemts Talsu novada Sporta skolai būt biedram „Latvijas badmintona federācijā”, „Latvijas Biatlona Federācijā”, „Latvijas Florbola savienībā”, „Latvijas Futbola federācijā”, „Latvijas Hokeja Federācijā”, „Latvijas Kanoe Federācijā”, „Latvijas Riteņbraukšanas federācijā”, Latvijas Vieglatlētikas savienībā” un „Latvijas Volejbola federācijā”.

Savukārt ar Talsu novada pašvaldības domes 2. jūlija sēdes lēmumu (iesāktā 27. jūnija domes sēde tika turpināta 2. jūlijā), deputātu vairākums nolēma saglabāt savu dalību biedrībā „Latvijas Pašvaldību mācību centrs”, „Latvijas Pašvaldību sociālo dienestu vadītāju apvienība”, „Latvijas Bāriņtiesu darbinieku asociācija”, „Latvijas Piļu un muižu asociācija”, „Meža īpašnieku biedrība „Meža konsultants”” un „Usmas krasts”, atzīstot par spēku zaudējušus Talsu novada pašvaldības domes lēmumus, kuri tika pieņemti 2023. gada 29. jūnijā.

Jāatgādina, ka pagājušā gada novada pašvaldības domes jūnija sēdē deputāti nolēma saglabāt dalību „Pedvāle”, „Latvijas Pašvaldību savienība”, „Talsu partnerība” un „Ziemeļkurzemes biznesa asociācija”.