Novadā

Lai ietaupītu Talsu novada budžeta finansējumu un nodrošinātu tā racionālu izmantošanu laikā, kad strauji pieaug elektroenerģijas izmaksas, Talsu novada pašvaldības iestādes iespēju robežās samazinās elektroenerģijas patēriņu.

Talsu novada pašvaldības iestādes aicinātas pārskatīt elektroenerģijas patēriņa paradumus, lai, salīdzinot ar pagājušo gadu, samazinātu patēriņa apjomu par vismaz 15%. Iespējamie elektroenerģijas patēriņa ietaupīšanas paņēmieni ir vairāki: samazināt publiskās infrastruktūras apgaismošanu vai apgaismojuma intensitāti, elektroenerģijas patēriņu nakts laikā, pazemināt temperatūru elektriskajos ūdens sildītājos, nodrošinot sildelementu apkopi, iespēju robežās ieviest LED apgaismojumu.

Elektroenerģijas patēriņa samazinājums pilsētu un pagastu pārvaldēs visbiežāk iedzīvotājiem būs manāms ielu apgaismojuma samazinājumā. Piemēram, Sabiles, Valdemārpils pilsētas, Vandzenes, Lubes, Ķūļciema, Īves pagasta pārvaldēs diennakts tumšajā laikā degs katrs otrais ielu gaismeklis.

Citviet apgaismojums tiks izslēgts nakts laikā, piemēram, Mērsraga, Lubes, Īves, Ārlavas, Rojas pagastā, Valdemārpilī, Pastendē, Spārē.

Savukārt Lībagu un Strazdes pagastos, papildu ielu apgaismojuma samazināšanai, tiks pārskatīta apgaismojuma izmantošana dažādiem vides objektiem un dekoratīvajām virtenēm.

Balgales pagastā līdztekus minētajiem taupības pasākumiem āra apgaismojumā jau daļēji nomainītas LED spuldzes, pārvaldes un sporta un brīvā laika pavadīšanas centra elektriskajos ūdens sildītājos ir samazināta temperatūra un veikta sildelementu atkaļķošana. Laucienes pagasta pārvaldē atslēgts vairāku publisko ēku fasādes apgaismojums.

Arī Talsu pilsētā pārskatīti iespējamie ietaupījuma veidi, kas attieksies uz publiskās ārtelpas izgaismošanu.

Lai arī pašvaldības iestādes ir aicinātas samazināt elektroenerģijas patēriņu, tomēr pirmajā vietā ir iedzīvotāju drošība, tāpēc taupības pasākumi tiks izvērtēti individuāli, atbilstoši konkrētajai situācijai.