Izglītība Novadā

Zinību diena aizvadīta arī Talsu novada skolās. Talsu novada Izglītības pārvaldes apkopotā informācija liecina, ka šajā mācību gadā 364 pirmklasnieku uzsāks skolas gaitas, kas ir par 15 bērniem mazāk nekā iepriekšējā mācību gadā. Audzēkņu skaits gan var mainīties, jo septembra sākumā vēl kāds jaunietis var mainīt skolu. Skolas pilnīgi visus datus par saviem skolēniem savadīs līdz 5. septembrim.

Dundagas vidusskolā uzņemti 28 skolēni, Rojas vidusskolā – 30, Mērsraga vidusskolā – 15, Pastendes pamatskolā – 16, Laucienes pamatskolā – 12, Lībagu sākumskolā – 11, Pūņu sākumskolā – 6, Talsu Kristīgajā vidusskolā – 29, Valdemārpils vidusskolā – 24, Talsu pamatskolā – 34, Stendes pamatskolā – 9, Sabiles pamatskolā – 20, Talsu 2. vidusskolā – 72, Talsu Valsts ģimnāzijā – 58.

Visvairāk pirmklasnieku uzsāk mācības Talsu 2. vidusskolā (četras pirmās klases) un Talsu Valsts ģimnāzijā (trīs pirmās klases).

Šis mācību gads nes arī izmaiņas. Pirmais zvans pirmklasniekiem šogad vairs neskanēs Kolkas sākumskolā un Virbu sākumskolā, jo abas skolas no 1. augusta ir likvidētas. Savukārt, Pūņu pamatskola no 1. augusta ir reorganizēta par Pūņu sākumskolu un tajā mācīsies audzēkņi no 1. līdz 3. klasei. Pārmaiņas piedzīvojusi arī Mērsraga vidusskola, jo tajā šogad, pēc Mērsraga Mūzikas un mākslas skolas likvidācijas, tiks īstenotas arī profesionālās ievirzes izglītības programmas.

Šogad ēdināšanas izdevumi tiks segti 1.4. klašu skolēniem, kā arī brīvpusdienas saglabāsies maznodrošināto, trūcīgo un daudzbērnu ģimeņu pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņiem, kā arī 5.–12. klašu skolēniem, informē Izglītības pārvalde.

Talsu novada skolu skolēniem pašvaldība nodrošina skolēnu autobusus. Tāpat skolēniem ir iespēja nokļūšanai uz un no izglītības iestādes braukt sabiedriskajā transportā bez maksas. Atgādinām, ka skolēnam vienmēr līdzi nepieciešama skolēnu apliecība un braukšanas kartiņa.

Talsu novada Izglītības pārvaldes izglītības darba speciāliste Inese Caune jaunajā mācību gadā skolēniem novēl jaunas idejas, skaidru skatījumu un vēlmi pēc jauniem atklājumiem, izmantojot katru dienu, lai uzzinātu kaut ko jaunu un attīstītu savas prasmes. Savukārt, skolotājiem, lai pietiek spēka un izturības, kā arī iedvesmas mācīt un iedvesmot savus skolēnus. Pedagogu darbs ir ļoti svarīgs, un katra stunda ir iespēja veidot skolēnu nākotni.

Lai jaunais mācību gads noritētu droši un bez lieka stresa un pārdzīvojumiem, Talsu novada pašvaldības policija aicina vecākus un pedagogus apspriest ar audzēkņiem ceļu satiksmes drošības noteikumus. Iesakām iepriekš izstrādāt drošus maršrutus, dodoties savās gaitās! Policijas darbinieki šī mēneša pirmajās nedēļās īpaši pievērsīs vērību satiksmes drošībai gan ielās, gan pie mācību iestādēm.

Ja nepieciešama Valsts policijas palīdzība, tad iedzīvotāji katru dienu, visu diennakti (00-24) aicināti sazināties pa tālruni 110, bet, ja nepieciešama pašvaldības policijas palīdzība, tad ar pašvaldības policiju var sazināties katru dienu, visu diennakti (00-24) pa tālruni +37126132701.