Novadā
izglītojamie

8. jūnijā Talsu Tautas namā novada labākie skolēni, konkursu un mācību priekšmetu olimpiāžu uzvarētāji, izcilākie sportisti, mūzikas un mākslas skolu audzēkņi, viņu vecāki un skolotāji piedalījās tradicionālajā svinīgajā pasākumā, uzklausot atzinīgus vārdus par sasniegumiem un saņemot Izglītības pārvaldes Goda rakstus un naudas balvas. Pasākumā tika sumināti 125 izglītojamie un desmit kolektīvi par 247 sasniegumiem 2021./2022. mācību gadā no profesionālās ievirzes izglītības, interešu izglītības un vispārējās izglītības iestādēm.

Atkal zied ceriņi un pīpenes, saules stari spēlē paslēpes koku galotnēs, un,  ieskatoties kalendārā jaušams, ka noslēdzies kārtējais mācību gads. Laiks palūkoties, kā šajā mācību gadā ir veicies un kādus izcilus panākumus starptautiskā, valsts un novada līmenī mūsu audzēkņi roku rokā ar saviem pedagogiem sasnieguši.

Talsu novadā ir sena tradīcija – godināt labākos skolēnus, lai veidotu pozitīvu attieksmi pret mācībām un rosinātu sasniegt izcilus rezultātus. Katra novada izglītības iestāde izvirza pretendentus par izcilākajiem sasniegumiem mācību priekšmetu olimpiādēs un profesionālās ievirzes un interešu izglītības aktivitātēs, ko pēc tam vērtē Talsu novada domes izveidota un apstiprināta komisija, ievērojot nolikumā noteiktos balvas saņemšanas kritērijus.

„Ik gadu šis laiks ir piepildīts ar īpašu atmosfēru un visapkārt virmo svētku sajūta – pēc labi padarīta darba gada garumā, skolēni un pedagogi ir pelnījuši atpūtu. Mēs ļoti lepojamies ar mūsu novada audzēkņu panākumiem, un, saliekot kopā vārdus „izcili”, „paldies” un „svētki”, vairojas prieks lūpu kaktiņos – tas ir tas, ko spējam radīt paši. Jūs nesat novada vārdu valstī un starptautiskā mērogā, tam ir ļoti liela nozīme. Īpašs paldies jūsu vecākiem par atbalstu audzināšanas un izglītošanas procesā, savukārt jums par to, ka spējāt sadzirdēt viņu pamudinājumus savu enerģiju virzīt mērķtiecīgā gultnē. Tāpat esam pateicīgi pedagogiem par izturību, un viņu personīgais piemērs ir ļoti svarīgs dzinulis skolēnu intereses radīšanā un izziņas attieksmes veidošanā,” Talsu novada priekšsēdētājas vietnieks Dainis Karols pateicās novada pedagogiem un skolēniem par atbildīgo un godprātīgo darbu.

„Klāt skolas ražas laiks, kad skolēni un skolotāji redz darba augļus. Man ir patiess prieks un liels gods būt jūsu vidū, lai godinātu izglītojamos, kuri sasnieguši augstus rezultātus mācībās un ārpusstundu nodarbībās. Šogad, epidemioloģiskajai situācijai uzlabojoties, varam atkal būt kopā, priecāties un svinēt izcilus rezultātus mācībās, sportā, mākslā un mūzikā. Jebkuras mācību iestādes prieks un lepnums ir zinoši, motivēti, mērķtiecīgi un apzinīgi skolēni. Mūsu novadā tādu ir ļoti daudz, un pozitīvi, ka izcilnieku skaits ar  katru gadu pieaug. Vissiltākie pateicības vārdi jums, cienījamie skolēni, vecāki, pedagogi un darbinieki, ka godam esat izturējuši šo mācību gadu un varam patiesi lepoties ar augstām virsotnēm,” ar šādiem vārdiem pasākumu atklāja Talsu novada Izglītības pārvaldes vadītājs Uldis Katlaps.

Skolēnu godināšanas pasākumu kuplināja arī talsenieks, radio „Star FM” personība un pasākumu vadītājs Oskars Lepers, kurš atzinīgi un ar lepnumu izteicās par mūsu audzēkņu sasniegumiem mācību priekšmetu olimpiādēs, zinātniski pētniecisko darbu lasījumos, publiskās runas konkursos, kā arī skolēniem, kuri ir aktīvi un radoši sabiedriskajā darbībā un kuri popularizē novada vārdu.

„Kad tiku aicināts būt kopā ar jums šodien, tad pirmais, kas ienāca prātā – intīmā gaisotnē apsēdīsimies pie galda ar 20 skolēniem un malkosim tēju, pārrunājot cik brīnišķīgs bijis aizvadītais gads. Kad saņēmu godināmo skolēnu sarakstu, biju neizmērojami pārsteigts, cik daudz ir šo izcilnieku, kuri pierādījuši savas spējas vairāku simtu skolēnu konkurencē. Kāpēc šis gadskārtējais godināšanas pasākums sadalīts divās daļās – pedagogi tiks sveikti atsevišķā kārtā rudenī – man vairs nerada liekus jautājumus, jo ir skaidrs, ka Talsos nav tik lielu celtņu, kur vienkopus sapulcināt tik kuplu sveicamo pulku, bet Arēna Rīga noteikti jau bija aizņemta,” ar humoru sacīja O. Lepers.

Ar skanīgo balsi un skaņdarbiem pasākuma dalībniekus priecēja Grēta Grantiņa,  mūziķe, atklājot pasākumu, uzslavēja skolēnus par panākumiem un vēlēja, lai enerģija un zinātkāre, kas ir jauniešos, būtu allaž dzīva un izdotos atpūsties saulainā vasarā, uzkrāt spēkus un ar gaišām domām sagatavoties nākamajam darba cēlienam.

Naudas balvas par izciliem sasniegumiem tiks pasniegtas 15 407 eiro apmērā, ko visi skolēni saņems norādītajos bankas kontos.

Sveicam visus laureātus un vēlam panākumus arī turpmāk!

Renāte Freiberga