Izglītība Sports

Iepazīsties ar Talsu novada Sporta skolas aizvadītās nedēļas notikumiem un panākumiem sportā!

Pusfināla spēles: Talsu NSS/Krauzers U12 un U16 komandas izcīna uzvaras pār Valmieru un Ķekavu

Trešdien, 3. aprīlī, Talsu Valsts ģimnāzijā notika pusfināla spēles U12 un U16 grupām.

Talsu NSS/Krauzers U12 komanda savā laukumā uzņēma Valmieras VSS, rezultātā izcīnot pārliecinošu uzvaru – 5:0.

Pirmajā periodā dominējām, bet tajā pašā laikā valmierieši trīs reizes meta pa mūsu vārtu stabiņu. Otrajā periodā pazaudējām iniciatīvu, bet savā vietā bija vārtsargs Roberts Freibergs. Trešajā periodā izdevās izturēt lielo mazākumu – pieci pret trīs un vēl palielināt pārsvaru līdz 5:0. Lieliska spēle no talsinieku otrās maiņas, kura guva četrus vārtus no pieciem,” uzsver treneris Mārtiņš Maķevics.

Rezultativitātes punkti – Everts Alsbergs 2 (2+0), Markuss Tīdemanis 2 (1+1), Martins Kuļšs 1 (1+0), Miks Hermanis 1 (1+0), Demians Lauvenšteins 1 (0+1), Fricis Cēbers 1 (0+1).

Talsu NSS/Krauzers U16 florbolisti spēlēja pret Ķekavas Bulldogs komandu. Spēles rezultātā Talsu komandai izdevās izcīnīt uzvaru – 6:3.

Pusfinālu pret Ķekavas komandu iesākām labi. Spēles sākumā nevedās ar pretinieku ātro uzbrukumu ierobežošanu. Pēc pirmā pārtraukuma uzlikām akcentus uz konkrētām darbībām laukumā, kas nesa vēlamo rezultātu. Uz atbildes spēli pēc nedēļas brauksim ar +3, kas ir labs pamats ceļā uz finālu, bet tas neko vēl negarantē. Ir jāizdara darbs līdz galam,” komentē treneris Toms Akmeņlauks.

Rezultativitātes punkti – Linards Putniņš 4 (2+2), Gustavs Grahoļskis 2 (2+0), Rūdolfs Niedrājs 2 (1+1), Eduards Sokolovs 1 (1+0), Klāvs Vītols 1 (0+1), Patriks Voroncovs 1 (0+1), Kārlis Laukmanis 1 (0+1).

1/4 fināla spēle florbolā U15 grupai pret Irlavu

Piektdien, 5. aprīlī, Irlavas sporta namā notika Jaunatnes čempionāta 1/4 fināla spēle florbolā U15 grupai.

Talsu NSS/Krauzers komanda spēlēja pret Irlavas komandu, spēles rezultāts 7:7.

Uzvarētāju noskaidroja divu spēļu summā. Pirmo spēli Talsu NSS/Krauzers florbolisti uzvarēja.

Dodoties uz Irlavu, bija skaidrs, ka būs grūti. Pirmajā periodā pretinieks ļoti aktīvi presingoja” un Talsi ātri nonāca zaudētājos ar 4:1, teju ļaujot izlīdzināt rezultātu summā,” komentē treneris Mārtiņš Maķevics.

Treneris uzsver, ka īsi pirms perioda beigām Klāvs Vītols guva vārtus, kas iedeva pārliecību. Otrajā periodā Talsu florbolisti dominēja laukumā un guva četrus vārtus, hat trick Kārlim Laukmanim.

Trešajā periodā cīņa atkal izlīdzinājās, bet bija iekrāts solīds pārsvars, kuru izdevās nosargāt 7:7 un summā 12:8,” stāsta treneris Mārtiņš Maķevics.

Rezultativitātes punkti - Konrāds Mednis 3 (3+0), Artis Upītis 2 (2+0), Ģirts Vītolnieks 2 (0+2), Toms Kloppe 2 (1+1), Rihards Kozlovskis 1 (1+0), Rojs Jansons 1 (0+1), Jēkabs Zvagulis 1 (0+1).

U12 hokejisti izcīna 10. vietu Riga Hockey Cup

No 5. līdz 7. aprīlim Talsu NSS/THK U12 grupa piedalījās Riga Hockey Cup. Hokejisti ieguva 10. vietu no 32 komandām.

Lielu pieredzi ieguva jaunākie hokejisti, kuri šādos turnīros vēl nebija piedalījušies.

Tie puiši, kuri bija ar pieredzi, varēja mēroties spēkiem pret citu valstu spēlētājiem – zviedriem, somiem, izraēliešiem un mūsu Latvijas klubu spēlētājiem,” stāsta treneris Renards Brālis.

Treneris izceļ spēlētāju Ričardu Balodi, kurš ieguva rezultatīvākā spēlētāja godu, ar 17 rezultativitātes punktiem. Otrās dienas spēlēs veiksmīgi spēlēja vārtsargs Rolands Šabanovs, kas ļāva hokejistiem “pakāpties” augstāk tabulā.

Kopumā varu visus puišus paslavēt, jo hokejs ir komandas spēle, kur katram spēlētājam ir nozīme,” uzsver Renards.

Spēļu rezultāti:

• Spēlē pret Kiekko Hait, pārliecinoša uzvara ar rezultātu 9:1.
  • Spēlē pret British Selects, zaudējums – 5:6.
  • Spēlē pret HK Tukums, uzvara ar rezultātu 5:2.
  • Spēlē pret Kings Kfar Saba, rezultāts 2:2.
  • Spēlē pret HK Brocēni, uzvara – 6:3.
  • Spēlē pret Kings Hockey, zaudējums – 4:6.

Ventspils Cup futbolā U10 grupai: uzvaras, izaicinājumi un komandas vienotība

Trīs dienu ietvaros, no 5. līdz 7. aprīlim, Ventspilī notika Ventspils Cup U10 vecuma grupā, kurā piedalījās komandas gan no Latvijas, gan arī no Lietuvas.

Trīs dienās Talsu novada Sporta skolas futbola komanda izspēlēja 8 spēles ar dažāda līmeņa komandām. Kopumā no astoņām spēlēm Talsu komanda uzvarēja divas, četrās spēlēs piekāpās pretinieku komandai un divas spēles beidzās ar neizšķirtu rezultātu.

Turnīrs bija ļoti liels, līdz ar to no dalībniekiem tika prasīta gan fiziskā, gan mentālā sagatavotība.

Es lielāko uzmanību pievērsu tieši komandas mentālajai sagatavotībai, jo izmantojām pēc iespējas visus grupas audzēkņus, lai varētu izjust komandas vienotības sajūtu, līdz ar to rezultāts palika mazliet otrajā plānā,” komentē treneris Aivars Eņģelis.

Treneris izsaka pateicību komandai par izturību un vecākiem par atbalstu!

Turnīra ietvaros daudz veltījām laiku pārrunām par komandas spēlēm. Pēc turnīra izdarījām secinājumus, lai varētu gatavoties jauniem izaicinājumiem,” uzsver Aivars.

Ventspils Cup 2024 U10

Rakstura un līderu pārbaudes turnīrs, auksti laikapstākļi un spēcīgi pretinieki lika mazajiem futbolistiem censties vēl vairāk. Labu sniegumu futbolā un milzīgu cīņas sparu demonstrēja Marats Blinds, Bruno Pētersons.

Talsu NSS 2015 komandas labākais spēlētājs Ralfs Jānis Šleiners.

BBBL finālposms Igaunijā: U13 basketbolisti izcīna 8. vietu

No 5. līdz 7. aprīlim Kääriku, Igaunijā Talsu novada Sporta skola/Roja U13 grupa aizvadīja Labākās Baltijas Basketbola līgas (BBBL) fināla posmu.

Grupu turnīrā basketbolisti izcīnīja uzvaru un piedzīvoja divus zaudējumus. Kopvērtējumā zēni ieguva 8. vietu 27 komandu konkurencē.

Cīnoties par 5.–8. vietu, basketbolisti piedzīvoja zaudējumus.

Šobrīd turpinām virzīties uz  labo pusi, un būsim Superlīgā. Šeit parādījām tikai 50% no  sava potenciāla. Visiem ir kur tiekties,” uzsver treneris Kārlis Kantors.

U14, U15 un U16 grupas aizvada Latvijas Jaunatnes basketbola līgas spēles Talsos

Svētdien, 7. aprīlī, Talsu sporta namā notika Latvijas Jaunatnes basketbola līgas spēles Talsu novada Sporta skola/Roja U14, U15 un U16 vecuma grupām.

• Talsu NSS/Roja U14 grupa spēlē pret Liepājas Sporta spēļu skolu (SSS) izcīnīja uzvaru ar rezultātu 93:66. Olivers Krauze – 32 punkti, Gustavs Drīksna – 27 punkti, Andžs Zinovjevs 24 – punkti.
  • U15 Talsu NSS/Roja 2 spēlē pret Liepājas SSS 2 zaudēja ar rezultātu 40:45. Krists Strazdiņš – 12 punkti, Daniels Mednis – 11 punkti.
  • Talsu NSS/Roja U15 basketbolisti spēlē pret  Liepājas SSS 2 pārliecinoši uzvarēja, rezultāts 100:38. Lukass Pralgausks – 33 punkti, Niks Bernāns – 29 punkti.
  • Talsu NSS/Roja U16 komanda  spēlē pret Liepājas SSS zaudēja - 54:78. Rihards Grencis – 21 punkts.
  • Talsu NSS/Roja U16 grupa spēlē pret Liepājas SSS 2 ieguva uzvaru ar rezultātu 81:54. Edvards Grencis – 24 punkti, Raivo Lagzdiņš – 24 punkti, Reinis Ozoliņš – 15 punkti, 14 pārķertas bumbas.

Ir arī noslēdzies Latvijas Jaunatnes basketbola līgas (LJBL) regulārais čempionāts.

• U14 zēnu komanda LJBL Nacionālās līgas Rietumu zonā ieguva 1. vietu. Viņi piedalīsies pārspēlēs par iekļūšanu Superlīgā nākošajā sezonā.
  • U15 zēnu 1. komanda LJBL Nacionālās līgas Rietumu zonā ieguva 3. vietu un 2. komanda izcīnīja 5. vietu.
  • U16 puišu komandai LJBL Nacionālās līgas Rietumu zonā 3.vieta.
  • U17 komanda LJBL Superlīgā izcīnīja 8.vietu un piedalīsies izslēgšanas spēlēs.
  • U19 basketbolistu komandai LJBL Nacionālās līgas Rietumu zonā ir atlikusi vēl viena spēle, bet komanda jau ir nodrošinājusi iespēju cīnīties par Nacionālās līgas kausu. Kausa izcīņā piedalīsies sešas labākās Nacionālās līgas komandas – divas no Rietumu, divas no Austrumu un divas no Centra zonām.
  • U13 komandai no 19. līdz 21. aprīlim Ogrē būs jāpiedalās LJBL finālturnīrā, kurā piedalīsies astoņas labākās komandas. Nākošajā sezonā komanda ir nodrošinājusi vietu LJBL Superlīgā.
  • U12 puišu pirmā komanda vēl turpina spēles par 1.–12. vietu. U12 puišu otrā komanda turpina spēles par 37.–48. vietu.
  • U15 meiteņu komandai LJBL Nacionālajā līgā 5. vieta.

Jaunatnes čempionāts florbolā U10 meitenēm un U9 zēniem

Svētdien , 7. aprīlī, Talsu NSS/Krauzers U-10 meitenēs devās uz Grobiņu, lai sacenstos LR jaunatnes čempionātā. Pirmās divas spēles pret Grobiņas un Rubenes komandām nospēlējām neveiksmīgi. Tad veicot nelielas korekcijas maiņās, izdevās izveidot labāku sadarbību starp spēlētājiem un gūt vārtus un uzvarēt trešajā spēlē pret Cēsu komandu.

Rezultativitātes vārtus guva Marlēna Valtere un Adele Eberliņa. Pārliecinošu spēli aizsardzībā demonstrēja Viktorija Mežole-Unte. Paldies meitenēm par cīņassparu!

Savukārt U-9 zēnu komanda kopā ar treneri Mārtiņu Maķevicu tajā pašā laikā devās uz  Bausku. Pirmās divas spēles pret Bauska BJSS un Irlava/Tukums piedzīvoja zaudējumus un trešajā spēlē uzvarēja FBK Baloži komandu.

Visi puiši cīnījās ar lielu atdevi un azartu. Paldies zēniem un trenerim par atbalstu!