1. aprīlī Talsu novada tūrisma uzņēmēji un citi interesenti devās pieredzes apmaiņas braucienā, lai raudzītu, kā tūrisms attīstās jaunā novada teritorijā, dalītos pieredzē un meklētu veiksmīgākos savstarpējās sadarbības veidus. Pasākumā piedalījās vairāk nekā 25 Talsu novada tūrisma pakalpojumu sniedzēji un mājražotāji, klātesot arīdzan Kurzemes tūrisma asociācijas vadītājam Artim Gustovskim.
Lai gan labu laiku grupu klātienes tikšanās tika ierobežotas, tomēr tagad visiem ir iespēja tikties klātienē. Arī tūrisma uzņēmējiem ir būtiski reizi pa reizei satikties, lai pārrunātu ar uzņēmuma darbību saistītās nianses un smeltos iedvesmu turpmākajiem darbiem. Talsu novada tūrisma informācijas centrs šādas satikšanās organizē, lai iepazīstinātu Talsu novada tūrisma uzņēmējus ar novada tūrisma piedāvājumu un lai veicinātu savstarpējo sadarbību. Tāpat tā ir lieliska iespēja gūt daudz noderīgu zināšanu, dalīties ar pieredzi, kas iedvesmo jauniem panākumiem un sasniegumiem.
Pieredzes brauciena programma bija plaša, un maršrutā tika iekļauti dažādi objekti, piemēram, Mērsraga, Rojas un Dundagas tūrisma informācijas centri, Lībiešu saieta nams, Sabiles mākslas, kultūras un tūrisma centrs, ko noteikti ir vērts apciemot ikvienam. Katrā no vietām apmeklētāji varēja iegūt jaunāko informāciju par šīs sezonas nozīmīgākajiem pasākumiem, tūrisma objektiem un apskates vietām, velo maršrutiem un pastaigu takām, tradīcijām, naktsmītnēm, kā arī gastronomiskajām tūrisma iespējām.
Tikšanās laikā uzņēmēji kopīgi atskatījās, kā pandēmija ietekmējusi reģionālo tūrismu un kā pielāgoties jaunajām tūrisma tendencēm Latvijā un pasaulē.
Artis Gustovskis, Kurzemes tūrisma asociācijas valdes priekšsēdētājs, ar profesionalitāti un degsmi iedvesmoja klātesošos, stāstot par veiksmes faktoriem reģionālā tūrisma biznesā, populārākajiem galamērķiem, nākotnes prognozēm, kā arī par inovatīviem tūrisma knifiem citviet pasaulē.
„Pasaulē tūrisma tirgus pārorientējas uz digitālo vidi, vērojams visa veida digitālo resursu, rīku, platformu izmantošanas straujš pieaugums. Arī mums tūrisma nozarē nenoliedzami ir jāmainās un jāiet līdzi laikam. Mūsdienu tūrists meklē īstas, neviltotas vērtības un oriģinalitāti, katram objektam ir jābūt īpašam un unikālam, ar pievienoto vērtību. Nemainīgi liels pieprasījums ir pēc gastronomiskā un lauku tūrisma, kā arī iespējām atpūsties pie ūdens. Kurzeme ir bagāta ar piekrastes līniju un ar to joprojām piesaista gan Latvijas iedzīvotājus, gan arī tūristus no citām zemēm,” stāsta A. Gustovskis.
Šoreiz par brauciena galamērķi tika izraudzīts Sabiles mākslas, kultūras un tūrisma centrs, kur notika diskusijas un ideju ģenerēšana darba grupās, lai panāktu pārdomātu un saskaņotu Talsu novada tūrisma jomas komunikāciju un izstrādātu priekšlikumus, un to sasniegšanas veidus ilgtspējīgai tūrisma attīstībai novadā. Līva Maķe, Talsu novada Tūrisma informācijas centra speciāliste, atskatoties uz intensīvo grupu darbu atklāja, ka izkristalizējās vairāki secinājumi, kas tiks izmantoti, veidojot novada tūrisma attīstības plānu turpmākajiem trīs gadiem.
Pozitīvi, ka uzņēmēji vēlas savā starpā sadarboties un cits citu atbalstīt. Darba grupās izskanēja viedoklis, ka uzņēmējiem ir vēlme virzīt kopīgas idejas, veidojot interesantu vidi ceļotājam, aptverot pēc iespējas plašāku teritoriju gan ekskursiju, gan naktsmītņu, gan ēdināšanas pakalpojumu un aktivitāšu piedāvājumā.
L. Maķe pateicās visiem dalībniekiem par atsaucību un izteica cerību, ka tūrisma uzņēmēju brauciens bijis interesants un rosinošs pasākums, kur smelties iedvesmu no citu uzņēmumu profesionāļiem. Visi iesaistītie atzina, ka šī tikšanās bija informatīva un noderīga, tāpēc šāds pasākuma formāts noteikti tiks turpināts.
Renāte Freiberga