Uzņēmējdarbība

Atzīmējot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu, svinīgā ceremonijā tiks apbalvoti konkursa „Talsu novada uzņēmēju Gada balva” laureāti. Talsu novada pašvaldība jau ceturto gadu šajā konkursā godina novada uzņēmējus, kuri aktīvi un godprātīgi darbojas savā nozarē, sekmējot uzņēmējdarbības vides attīstību novadā un Latvijā.

Būt uzņēmējam vienmēr nozīmē būt ceļā – mainīgā un neparedzamā, bet allaž – aizraujošā. Novērtējot uzņēmēju devumu vietējā kopienā un Latvijas uzņēmējdarbības vides attīstībā, Talsu novada pašvaldība pasniegs apbalvojumus deviņās nominācijās: „Gada jaunais uzņēmējs”, „Gada lauksaimnieks”, „Gada mājražotājs/amatnieks”, „Gada tirgotājs”, „Gada pakalpojumu sniedzējs”, „Gada tūrisma uzņēmējs”, „Gada skolēnu mācību uzņēmums”, „Gada investīcija” un „Ilgtspējīgākais uzņēmums”.

Konkursam pieteiktos uzņēmumus izvērtēja konkursa komisija, kā sastāvā ir ne tikai pašvaldības, bet arī dažādu ar uzņēmējdarbību saistītu organizāciju pārstāvji. Katrai nominācijai ir noteikti vērtēšanas kritēriji, piemēram, piedāvātā produkta vai pakalpojuma kvalitāte, uzņēmuma tēls un reputācija, mārketinga aktivitātes, darba vides sakoptība, investīciju piesaiste, inovatīvu risinājumu ieviešana, iesaiste vietējās sabiedrības aktivitātēs un sabiedrībai nozīmīgu lēmumu pieņemšanā, korporatīvi sociālā atbildība un „zaļā” domāšana. Dalībai konkursā bija izvirzīti 46 pretendenti.

Visvairāk pieteikumu saņemti nominācijā „Gada mājražotājs/amatnieks” – SIA „Stagarēni”, SIA „Līvmale”, Monta Grīnvalde, IK „Stone Hill”, IK „Paulas Cake”, Karīna Leinberga-Lemberga, SIA „Rožkalns”, Kārlis Ziediņš un Ruta Prātiņa-Kviese. Sīva konkurence bija arī nominācijā „Gada pakalpojumu sniedzējs”. Tajā tika vērtēta Agita Kristapsone, SIA „Betolli”, svētku telpa „Piparmētra”, SIA „Ajor”, Denis Blošenko, Solvita Sibirjova, IK „VE Autoserviss”, SIA „Walle Group”.

Nominācijā „Gada tirgotājs” par uzvarētāja lauriem sacentās SIA „Viko”, SIA „Kreimenīte”, SIA „Māsas”, SIA „Stagarēni”, SIA „Feramagus” un Iveta Vikaine. Nominācijā „Gada tūrisma uzņēmējs” bija izvirzīta SIA „Melnsilkrasts”, Jana Herbsta, SIA „Spura”, SIA „Kaltenes Ausekļi” un Jānis Dambergs.

Nominācijā „Gada jaunais uzņēmējs” tika vērtēti pieci uzņēmēji: SIA „ABC koka elementi”, „Dream balloons”, SIA „LaserSport”, SIA „2Inspire”, SIA „GF WoodWorks”. Savukārt uz nominācijas „Gada skolēnu mācību uzņēmums jeb Gada SMU” titulu pretendēja SMU „Uguns roze” un SMU „DSL craft”.

Nominācijā „Gada lauksaimnieks” bija izvirzīta P/S „Druvas” un Z/S „Saslaukas”. Nominācijā „Gada investīcija” tika vērtēta SIA „Priedes AG” un SIA „Banga Ltd”, savukārt titulam „Ilgtspējīgākais uzņēmums” bija izvirzīta SIA „Voka”, SIA „A Celtne”, SIA „Ajor”, A/S„Ingrid D” un SIA „Pretpils”.

Uzvarētāji deviņās nominācijās tiks paziņoti 4. maijā