Sabiedrības līdzdalība

Arī šogad aktīvajiem novada jauniešiem bija iespēja piedalīties Talsu novada pašvaldības rīkotajā jauniešu iniciatīvu projektu konkursā. Konkursam tika iesniegti deviņi pieteikumi.

Maijā jaunieši savu projektu ideju un īstenošanas gaitu prezentēja Jaunatnes lietu konsultatīvajai padomei. Izvērtējot projektu pieteikumus, tika ņemti vērā atbilstības un kvalitātes kritēriji. Komisijas atbalsu un pašvaldības finansējumu projekta īstenošanai saņēma visi iesniegtie projekti. Šogad konkursā pieejamais kopējais pašvaldības finansējuma apmērs bija 4800 eiro.

Konkursa mērķis ir sekmēt iespēju jauniešiem izpausties un realizēt savas iniciatīvas dažādās jomās kā arī veicināt līdzdalību pašvaldības sabiedriskajos procesos.

Jaunieši īstenos dažādas aktivitātes

Roberts Kotāns sadarbībā ar Sabiles pilsētas un Abavas pagasta pārvaldi īstenos projektu „Sabiles disku golfa parks „Graviņa”. Projektā plānots uzlabot un labiekārtot disku golfa laukuma apkārtni, savukārt jaunieši iegūs pieredzi brīvprātīgajā darbā. Pašvaldība šim mērķim piešķīra 600 eiro.

Eduards Čeksters sadarbībā ar Rojas pagasta pārvaldi uzlabos pagastā esošo skeitparka tehnisko aprīkojumu. Ieguldot 600 eiro un pašu jauniešu darbu, tiks salabotas bojātās skeitparka elementu virsmas un sakopta skeitparka apkārtne.

Agate Everita Betnere sadarbībā ar biedrību „Latvijas mazpulki” īstenos projektu „Mēs un Kr. Valdemārs”. Tiks izveidota sajūtu taka ar QR kodu informācijas plāksnītēm, izveidots un reģistrēts slēpnis, sakopts Priežu kalns, apgūtas jaunas prasmes un iemaņas. Pašvaldības piešķirtais finansējums sastāda 520 eiro.

Ralfs Rūdolfs Frišenfelds sadarbībā ar Kolkas pamatskolu realizēs projektu „KOLKA COOL”. Par 599,44 eiro tiks nomainīti bojātie basketbola grozu vairogi un tīkli, iegādātas jaunas basketbola bumbas.

Helēna Emma Dzene sadarbībā ar Valdemārpils pilsētas un Ārlavas pagasta pārvaldi realizēs projektu „Galdiņ, klājies, viss jau sācies, rindā stājies Valdemārpilī!” Par 600 eiro tiks iegādāts inventārs lietderīgākai brīvā laika pavadīšanai un iegūtas zināšanas par Valdemārpili.

Maija Cīrule sadarbībā ar Talsu Kristīgo vidusskolu nodrošinās jauniešu izglītošanu par veselīgu dzīvesveidu un veicinās skolēnu saliedēšanos. Šim mērķim pašvaldība piešķīra finansējums 516,90 eiro apmērā.

Katrīna Jaunskalže-Guda un Ģibuļu pagasta pārvalde organizēs „Sadraudzības diena Pastendē”. Tā tiks iegūta pieredze pasākumu organizēšanā un plānošanā, nostiprinātas sadarbības prasmes, popularizēts jaunatnes darbs novadā. Pašvaldības piešķirtais finansējums – 460 eiro.

Sindija Antāne un Rojas pagasta pārvaldes BLPJC „Strops” organizēs sadraudzības sporta spēles „Draudzībā ir spēks!”. Tā tiks popularizēts jaunatnes darbs novadā, veicināta pieredzes apmaiņa jauniešu starpā, popularizēts aktīvs dzīvesveids. Pašvaldība projektam piešķīra 522 eiro.

Līva Šlesare sadarbībā ar Balgales pagasta pārvaldes SBLPC organizēs jauniešu forumu „Sapņi un nākotnes vīzija laukos”. Tā laikā jaunieši izstrādās mērķus saviem nākotnes plāniem, gūs iedvesmu no mentoriem un iegūs jaunu pieredzi. Projekta īstenošanai pašvaldība piešķīra 381 eiro.

Projektu īstenošanas termiņš ir līdz 30. novembrim.

Linda Pavlovska-Dišlere