Izglītība Talsi

2. septembrī Talsu pamatskola savās telpās atkal piedzīvo bērnu un skolotāju līksmos soļus – ir pabeigta skolas pārbūve un šeit atkal notiek mācību process.

Talsu pamatskolas ilgi gaidītā pārbūve sākās 2022. gada otrajā pusē, bet būvdarbu termiņš vairākkārt tika pagarināts iepriekš neparedzētu darbu un izdevumu dēļ.

Talsu pamatskolas direktore Dina Bičule uzrunājot klātesošos, teica: „Šīs diena ir īpaša, jo esam atgriezušies savā skolā pēc divu gadu ilgas renovācijas. Mēs svinam ne tikai atgriešanos pie mācībām, bet arī mūsu skolas jauno posmu, ko kopā veidosim. Renovācija nebija vienkāršs process. Tas prasīja daudz laika, pacietības un ieguldījumu no daudziem cilvēkiem. Bet visa rezultāts ir tā vērts. Mūsu prioritāte vienmēr ir bijusi un būs kvalitatīva izglītība un droša vide. Jaunās telpas nodrošina ne tikai plašumu un gaišumu, bet arī iespēju izmantot dažādas mācību metodes un tehnoloģijas, kas atbilst mūsdienu izglītības prasībām.”

Skolā pārbūvētas telpas, iegūstot lielāku to skaitu – virs skolas zāles izbūvētas septiņas jaunas klašu telpas, izbūvētas ventilācijas sistēmas, ūdensvads un kanalizācijas tīkls, ierīkota videonovērošanas sistēma, apsardzes signalizācija un izziņošanas sistēma.

Projekta laikā Talsu pamatskolas pārbūvei Talsu novada pašvaldības dome piešķīra vēl papildu finansējumu 536 519,65 eiro apmērā, jo, tā kā būvprojekts tika izstrādāts 2018. gadā, bija nepieciešami papildu darbi un alternatīvi risinājumi, lai to pienācīgi sakārtotu. Talsu pamatskolu pārbūvē pilnsabiedrība „P un P Būvniecības grupa”.

Kopējās projekta būvdarbu izmaksas ir 3 365 684 eiro. No tiem valsts budžeta finansējums ir 2 411 269 eiro, bet pašvaldības līdzfinansējums: 931 295 eiro.