Izglītība Talsi
Talsu pamatskolas pārbūve tuvojas noslēgumam

2022. gada otrajā pusē sākās ilgi gaidītā Talsu pamatskolas pārbūve, tā paredzot šo izglītības iestādi vērst mūsdienu prasībām atbilstošu un arī paplašināt klašu telpu skaitu. Iepriekš neparedzētu darbu un izdevumu dēļ būvdarbu termiņš ir vairākkārt pagarināts, bet tagad skolas pārbūve tuvojas noslēgumam.

Talsu pamatskolu pārbūvē pilnsabiedrība „P un P Būvniecības grupa”, un uzņēmumam tas jāpaveic līdz 1. jūlijam. Patlaban noslēgumam tuvojas telpu pārbūve, ventilācijas sistēmas, ūdensvada un kanalizācijas tīklu, videonovērošanas sistēmas, apsardzes signalizācijas un izziņošanas sistēmas izbūve. Līdz 1. jūlijam pilnsabiedrībai „P un P Būvniecības grupa” vēl jāpaveic darbi 500 000 eiro apmērā.

Projekta laikā Talsu pamatskolas pārbūvei Talsu novada pašvaldības dome piešķīrusi papildu finansējumu 536 519,65 eiro apmērā, jo, tā kā būvprojekts bijis izstrādāts 2018. gadā, bija nepieciešami papildu darbi un alternatīvi risinājumi, lai to pienācīgi sakārtotu.

Pēc atjaunošanas virs skolas zāles izbūvētas septiņas jaunas klašu telpas, bet pagaidām paliks neatrisināts jautājums par skolas fasādi: tās atjaunošana pārbūvē nav paredzēta. Talsu novada pašvaldība aprīlī izsludināja iepirkumu konkursu par būvniecības ieceres dokumentācijas izstrādi un būvdarbiem, bet, tā kā tika saņemts tikai viens pieteikums, iepirkumu nācās pārtraukt. Tas tiks sludināts atkārtoti un, ja rezultāts būs veiksmīgs, pašvaldība pretendēs uz aizdevuma saņemšanu.

Pēc fasādes atjaunošanas nākamais solis būs sporta infrastruktūras izveide: atbilstošs sporta laukums un sporta zāle. Pašreizējā zāle nav sporta stundām atbilstoša, tāpēc bērni šīs stundas aizvada Talsu sporta namā.

Kopējās projekta būvdarbu izmaksas ir 3 365 684 eiro. No tiem valsts budžeta finansējums ir 2 411 269 eiro, bet pašvaldības līdzfinansējums: 931 295 eiro.