Talsi

Tā kā aizvien vairāk iedzīvotāju izvēlas velosipēdu kā ikdienas pārvietošanās līdzekli, arī nepieciešamība pēc drošu un pareizu braukšanas prasmju apmācībām pieaug. Šopavasar Talsi ir ierindojušies to pilsētu sarakstā, kurā īstenots sociāli atbildīgs un inovatīvs projekts – „BTA Velozinis”. Tā ir speciāli izveidota velotrase, kur bērni un jaunieši praktiskā veidā var mācīties drošu braukšanu pilsētvidē. Velotrase uzstādīta blakus esošā skeitparka Talsos brīvajā, asfaltētajā laukumā.

Jau ziņots, ka pērn biedrība „For Better” sadarbībā ar apdrošināšanas akciju sabiedrību „BTA” un uzņēmumu „We Build Parks” izteica vēlmi Talsu novada pašvaldībai dāvināt velotrasi „BTA Velozinis”, kādas izvietotas jau vairākās Latvijas pilsētās.

Velotrase ir unikāls produkts, kas palīdz riteņbraucējiem jau no trīs gadu vecuma apgūt pilsētvidē nepieciešamās braukšanas prasmes, attīsta līdzsvara izjūtu un māca, kā drošā vidē pārvarēt dažādus pilsētvides elementus – bedres, trepes, sliedes un dažādu segumu maiņas. Velotrases mērķis ir veicināt iedzīvotāju veselīgu dzīvesveidu un sportu, velosipēda braukšanas prasmju uzlabošanu drošos apstākļos bērniem un pusaudžiem, lai samazinātu ceļu negadījumus. Trasi var izmantot arī sacensībām un pasākumiem; tai ir speciāli izstrādāti sacensību noteikumi, vadlīnijas un citi materiāli.

„BTA Velozinis” trasē radīti pilsētvidē visbiežāk sastopamie apstākļi, lai bērni, sākot ar pirmajām dienām, kad tiek apgūtas velosipēdu braukšanas prasmes, spētu apjaust savas iespējas un pārvarēt šķēršļus kontrolētā vidē. Piemēram, manevrēt ar vienu roku, kas ļauj attīstīt spēju norādīt braukšanas virzienu ar otru roku, bedrīšu apbraukšanu vai uzbraukšanu un nobraukšanu no apmales.

Kopumā Talsos ir uzstādītas septiņas iekārtas, un visi šķēršļi sastāv no metāla rāmja un koka dēļiem. Metāla rāmis tiek cinkots, lai novērstu rūsu. Koka daļām izmantoti lapegles dēļi, ņemot vērā tās noturību pret mitrumu.

Talsu pilsētas pašvaldība ir gandarīta par šādas trases realizēšanu, jo tā dos pozitīvu rezultātu ilgtermiņā, domājot gan par bērnu velosatiksmes zināšanām pilsētā, gan par jaunu izglītojošu aktīvās atpūtas vietu Talsos.

Šobrīd „BTA Velozinis” trases ir uzdāvinātas un uzstādītas jau Rīgā, Siguldā, Jelgavā, Valmierā, Saulkrastos, Salaspilī, Dobelē, Mārupē, Ādažos, Rēzeknē, Krāslavā, Iecavā, Upesciemā, Salacgrīvā, Gulbenē, Skrundā, Skrīveros, Cēsīs un tagad tāda top arī Talsos. Šogad šim pilsētu sarakstam tiks pievienotas vēl jaunas aizraujošas vietas Latvijā.

Pie „Velozinis” trases Talsos paredzēta vēl marķējuma izstrāde, tāpat pie trases tiks izvietotas informatīvās norādes ar svarīgāko informāciju par drošu velosipēdistu pārvietošanos satiksmē. Plānots, ka „Velozinis” trases atklāšanas pasākums, kas paredzēts ģimenēm ar bērniem, notiks Talsu pilsētas svētkos.

Plašāku informāciju par „BTA Velozinis” iespējams atrast projekta tīmekļa vietnē www.btavelozinis.lv

Velotrase