Talsi

Kopš marta Talsu pilsētas pārvalde funkcionē bez pastāvīga pārvaldes vadītāja. Līdz šim izsludinātie amata konkursi noslēgušies bez rezultāta un pārvaldes vadītāja pienākumus uz laiku pildīja Laucienes, Balgales un Ķūļciema pagastu pārvaldes vadītājs Juris Upmalis. 28. jūlijā Talsu novada domes deputāti apstiprināja izpilddirektora vietnieka rīkojumu uz laiku šo pienākumu izpildi uzticēt Valdgales pagasta pārvaldes vadītājai Janai Robaldei.

Līdz šī gada martam Talsu pilsētas pārvaldes vadītāja amatu ieņēma Ģirts Kalnbirze, bet pēc viņa kandidatūras apstiprināšanas Lībagu un Strazdes pagastu apvienotās pārvaldes vadītāja amatā, šis amats ir bijis vakants. Līdz 25. jūlijam Talsu pilsētas pārvaldes vadītāja pienākumus, līdztekus savam ikdienas darbam, veica Laucienes, Balgales un Ķūļciema pagastu pārvaldes vadītājs Juris Upmalis.

Talsu novada pašvaldības izpilddirektora vietnieks Arvis Lagzdiņš 19. jūlijā izdeva rīkojumu, ko apstiprināja Talsu novada domes deputāti, kurā noteikts, ka Talsu pilsētas pārvaldes vadītāja amata pienākumus līdz vakances pastāvēšanas beigām vai nākamajam rīkojumam veiks Valdgales pagasta pārvaldes vadītāja Jana Robalde.

Līdz šim uz Talsu pilsētas pārvaldes vadītāja amatu bija izsludināti vairāki atklāti konkursi, tomēr tie noslēgušies bez rezultāta. 28. jūlija Talsu novada domes sēdē Talsu novada domes priekšsēdētāja Sandra Pētersone informēja, ka tuvākajā laikā plānots izskatīt citu iespējamo Talsu pilsētas pārvaldības modeli. Gaidāms, ka šis jautājums varētu tikt virzīts izskatīšanai septembrī.