Talsi

Tuvojoties ilgi gaidītajiem Ziemassvētkiem, Talsu pilsēta tiks ietērpta gada baltāko svētku rotājumā. Dekorācijas šajā gadā izstrādātas Talsu novada būvvaldes Arhitektūras daļas vides dizaineres Ineses Bērziņas izvēlētajā tematikā – Ziemassvētku dāvana.

„Pārdomājot, kas būtu saistošs Ziemassvētku noskaņojuma radīšanai visiem Talsu novada iedzīvotājiem, nonācu pie dažādiem simboliem. Ziemassvētkos tradicionāli esam pieraduši saņemt gan pašu darinātas, gan veikalos un tirdziņos iegādātas dāvanas, kas iepriecina tuvos un mīļos cilvēkus, draugus un paziņas. Tomēr jāpiebilst,  lai radītu prieku un svētku izjūtu, ne vienmēr dāvanai jābūt materiālai. Reizēm pietiek ar patiesu smaidu, pateiktu labu, sirsnīgu un uzmundrinošu vārdu, kā arī kopā būšanu. Par atbilstošāko simboliku Ziemassvētku noformējuma koncepcijai šim gadam, izvēlējos tēmu – dāvana. Tās tiks ienestas arī Talsu pilsētvidē,’’ svētku noformējuma tematiku atklāja Inese Bērziņa.

Plānots, ka viens no pilsētvides noformējuma objektiem atradīsies pie Talsu Tautas nama, kas, līdzīgi kā ezerā novietotā dizaina elementu kompozīcija „Es i Talsi’’, kas drīzumā tiks „ieziemota”, tikai atvasinātā veidā, tiks uzstādīta kompozīcija „Es i Dāvana’’, lai ikviens Ziemassvētku laikā justos kā dāvana gan pilsētai, gan  līdzcilvēkiem. Šī objekta izveidotajā stilizētajā foto rāmī varēs nostāties „i„ burta iekšpusē un iemūžināt  savu šī gada Ziemassvētku foto Talsu pilsētā.

Dažādu formu un izmēru gaismotās dāvanās tiks ietērpti arī Talsu pilsētas satiksmes rotācijas apļi Dundagas, Lielgabalu un K. Valdemāra ielas krustojumā un Dundagas, Raiņa un Rīgas ielas krustojumā. Savukārt iecerētā dāvanu kompozīcija Stendes, Brīvības un Saules ielas satiksmes rotācijas aplī, nepārprotami norādīs piederību Talsu pilsētai un priecēs gan Talsu novada iedzīvotājus, gan viesus.

Šajā tumšajā laikā, Ineses Bērziņas  vēlme un iecere ir Talsu pilsētā ienest gaišas un siltas krāsas, tādējādi visos jaunajos dekoros dominēs siltie toņi – silti baltais un sarkanais. Gaismas dizaina elementu kompozīcijas būs stilistiski vizuāli un tematiski saskaņotas ar pārējiem dekoratīvajiem rotājumiem.

Lai papildinātu un atjaunotu nelielā skaitā esošos svētku dekoru krājumus un lai Talsu pilsētā iemirdzētos arī jaunas, skaistas un kvalitatīvas rotājumu kompozīcijas, kurām būtu gan mākslinieciska, gan radoša pievienotā vērtība, kā arī tiktu caurvīts iecerētās tematikas stāsts, Talsu novada pašvaldība izsludināja iepirkuma konkursu.

Līgums par dekorāciju izgatavošanu Talsu pilsētai un par to piegādi tika noslēgts ar SIA „FIRST SERVICE” par 22 990 eiro (bez PVN).

Rosība, sapošot Talsu pilsētu svētku rotā, tiks uzsākta jau šīs nedēļas vidū, kad   Pilsētas laukumā uzstādīs un dekorēs pilsētas galveno egli, kas tiks iedegta 26. novembrī.

Savukārt pārējais svētku noformējums tiks uzstādīts pakāpeniski līdz decembra otrajai nedēļai.

Linda Pavlovska-Dišlere