Talsi Uzņēmējdarbība
Talsu tirgus ēka

Rudens atnācis ar priecīgu ziņu tirgotājiem un Talsu tirgus apmeklētājiem – iegādātas un uzstādītas tirdzniecībai nepieciešamās mēbeles, lai sagaidot gada vēso sezonu, tirgošanās notiktu komfortablos apstākļos tirgus iekštelpās.

Tirgus ēkas iekštelpās ir nodrošināti atbilstoši apstākļi, tai skaitā labierīcības un elektrības pieslēgums. Pirmie tirgotāji, kas izmantos jaunos tirdzniecības galdus, izlietņu galdus, kā arī plauktus dārzeņiem un augļiem, iekštelpās piedāvās savu produkciju jau sestdien, 14. oktobrī. Saskaņojot ar tirgus pārzini, aicināti tirgoties arī tirgotāji, kas izmanto savas aukstuma vitrīnas. Savukārt plānotajai vitrīnu iegādei no pašvaldības budžeta izsludināts iepirkums, un tās būs pieejamas lietošanai jaunajā gadā.

Mēbeles par 21 910 eiro (bez PVN) izgatavoja SIA „VITRUM mēbeles un iekārtas”. Tirdzniecības iekārtu iegādei finansējums 40 000 eiro apmērā šogad rasts pašvaldības budžetā sākotnēji nepieciešamajām iekārtām, bet turpmākajos gados to klāsts tiks papildināts.

tirgus galdi

Talsu tirgus pakāpeniska sakārtošana tika uzsākta 2021. gada nogalē. Tirgus ēkas atjaunošana neparedzēja finansējumu tirgus priekšlaukuma un teritorijas sakārtošanai, bet rasts pagaidu risinājums, kas ar minimāliem līdzekļiem ļāvis labiekārtot tirgus priekšlaukumu: šajā zonā izvietoti galdi un soli no koka paletēm un stilizēti apstādījumu elementi, lai šo publisko teritoriju darītu pievilcīgu apmeklētājiem. Talsu novada pašvaldība paredz nākamā gada budžetā ieplānot finansējumu tirgus priekšlaukuma un iekšējās teritorijas projekta izstrādei, lai pēc tam par budžeta līdzekļiem vai, piesaistot publisko finansējumu, sakārtotu arī šīs teritorijas.

Tirgotāji, kuri vēlas tirgoties paviljonā, bet vēl nav paguvuši pieteikties tirdzniecības punktam iekštelpās, aicināti sazināties ar tirgus pārzini.