Novadā

3. novembrī Kurzemes rajona tiesa pieņēmusi lēmumu krimināllietā par SIA „Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība „Piejūra”” par izvairīšanos no dabas resursu nodokļu nomaksas un par atkritumu apsaimniekošanas noteikumu pārkāpšanu par vainīgu atzīt esošo uzņēmuma vadītāju, poligona „Janvāri” esošo un arī bijušo vadītāju, kurš pievērsa uzmanību uzņēmumā notiekošajiem procesiem.

Kurzemes rajona tiesa par izvairīšanos no dabas resursu nodokļu nomaksas un atkritumu apsaimniekošanas noteikumu pārkāpšanu no 2019. gada 1. janvāra līdz 2020. gada 31. martam atzinusi visus trīs iesaistītos par vainīgiem. Uzņēmuma valdes loceklim Ērikam Zaporožecam piespriesta nosacīta brīvības atņemšana uz gadu un pieciem mēnešiem un piemērots liegums ieņemt vadošu amatu nozarē uz trim gadiem. Bijušajam poligona vadītājam Ingvaram Lerham piespriests 150 stundu sabiedriskais darbs un liegums ieņemt amatu uz diviem gadiem, bet Ināram Zaļumam, esošajam poligona vadītājam, – nosacīts brīvības atņemšanas sods uz pusgadu un liegums ieņemt amatu uz diviem gadiem.

Tāpat spriedums paredz piedzīt solidāri no SIA „Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība „Piejūra””, Ērika Zaporožeca un Ingvara Lerha valsts labā kompensāciju par mantisko zaudējumu 4 507 499,77 eiro, no SIA „Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība „Piejūra”” un Ērika Zaporožeca vēl 230 937,50 eiro, no SIA „Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība „Piejūra””, Ērika Zaporožeca un Ināra Zaļuma – vēl 90 664 eiro.

Lietā apsūdzētie vainu neatzīst. Savukārt uzņēmuma SIA „Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība „Piejūra”” īpašnieki no komentāriem atturēsies, līdz tiks saņemts pilnais tiesas spriedums.

SIA „Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība „Piejūra”” ir kapitāldaļu uzņēmums, kas pieder Talsu novada pašvaldībai, Tukuma novada pašvaldībai un Jūrmalas pilsētas domei.