Novadā

Talsu novada pašvaldība informē, ka tiek aktualizēti pašvaldības saistošie noteikumi par ģenētiski modificēto kultūraugu audzēšanas aizliegumu Talsu novada administratīvajā teritorijā.

Plānotais lēmums tiek izskatīts atbilstoši Ģenētiski modificēto organismu aprites likuma 22. panta otrajai daļai, kas nosaka, ka pašvaldības pēc savas iniciatīvas vai uz personas priekšlikuma pamata ar pašvaldības saistošajiem noteikumiem var noteikt aizliegumu ģenētiski modificēto kultūraugu audzēšanai attiecīgajā administratīvajā teritorijā vai tās daļā.

Šāda lēmuma pieņemšanas gadījumā Talsu novada administratīvajā teritorijā nedrīkstēs audzēt ģenētiski modificētos kultūraugus. Gadījumā, ja pašvaldībā tiks iesniegts rakstveida iebildums pret ģenētiski modificēto kultūraugu audzēšanas aizliegumu Talsu novada administratīvajā teritorijā, tas tiks atsevišķi izvērtēts. Aizlieguma mērķis ir saglabāt Talsu novadā esošo bioloģisko daudzveidību, veicināt ekoloģiskas pārtikas audzēšanu un bioloģisko lauksaimniecību, kā arī novērst cilvēku un dzīvnieku veselības un vides piesārņojuma riskus.

Pašvaldība aicina iedzīvotājus līdz 2022. gada 10. martam izteikt viedokļus, priekšlikumus un iebildumus par aizlieguma noteikšanu audzēt ģenētiski modificētos kultūraugus Talsu novada administratīvajā teritorijā, iesniedzot tos Talsu novada domes Klientu apkalpošanas centrā Kareivju ielā 7, Talsos vai nosūtot uz elektroniskā pasta adresi pasts@talsi.lv. Iebildumu neiesniegšana noteiktajā termiņā tiks uzskatīta par piekrišanu aizlieguma noteikšanai.