Talsi

Lai arī jau vasaras beigās bija plānots atjaunoto Talsu tirgus ēku labiekārtot ar projektā paredzētajām mēbelēm un vitrīnām, tomēr sarežģījumu iepirkumu procedūrās dēļ šis process ir iekavējies. Drīzumā vitrīnu izgatavošanai tiks sludināts trešais iepirkumu konkurss, bet šoreiz, pateicoties Talsu pilsētas pārvaldes finansējumam, tiks iepirktas visas projektā paredzētās vitrīnas, ne tikai daļa, kā sākotnēji bija plānots.

Maija beigās ekspluatācijā tika nodota Talsu tirgus ēka, bet, tā kā pašvaldības šī gada budžetā nebija ieplānots finansējums vitrīnu iegādei, tika nolemts tās sagādāt pa daļām.

Vasarā Talsu novada pašvaldība izsludināja iepirkuma konkursu, lai iegādātos iekštelpā nepieciešamās mēbeles un aukstuma apgādes vitrīnas. Mēbeles par 21 910 eiro (bez PVN) izgatavo SIA „VITRUM mēbeles un iekārtas”, tās oktobra sākumā jau tiks uzstādītas tirgus ēkā – gan biroja mēbeles, gan plaukti dārzeņiem un augļiem.

Ja ar mēbeļu izgatavošanu viss notiek, kā plānots, tad sarežģījumus radījis nepieciešamo vitrīnu iegādes iepirkums. Pirmais iepirkumu konkurss noslēdzās bez rezultāta, jo bija pieteicies tikai viens pretendents, savukārt atkārtoti izsludinātajā iepirkumu konkursā piedāvājumi neatbilda izstrādātajai tehniskajai specifikācijai.

Pateicoties Talsu pilsētas pārvaldes finansējumam, ir rasta iespēja iegādāties visas projektā nepieciešamās vitrīnas, līdz ar to tuvākajā laikā tiks izsludināts trešais iepirkumu konkurss par iekārtu iegādi atbilstoši projektam.

Veiksmīga iepirkuma rezultātā, tirgus ēka tirgošanai būs pilnībā iekārtota līdz jaunajam gadam. Līdztekus tam sāksies sarunas ar tirgotājiem, lai apzinātu tos, kuri ieinteresēti tirgoties iekštelpās.

Līdz gada beigām Talsu tirgu apsaimnieko pašvaldības kapitāldaļu uzņēmums SIA „Talsu namsaimnieks”, bet ilgtermiņā šo funkciju plānots uzticēt Talsu pilsētas pārvaldei.

Oktobrī tiks uzsākta iepirkuma procedūra tirgus āra teritorijas labiekārtojuma projekta izstrādei. Sākotnēji finansējums tika piesaistīts tikai ēkas atjaunošanai. Tas ir, atjaunojot ēku, netika risināts teritorijas labiekārtojuma un nepieciešamo inženierkomunikāciju jautājums.