Roja Sabile Talsi Izglītība

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) organizē iniciatīvu izglītības iestāžu pašpārvalžu atbalstam „Kontakts”, kas tiek īstenota Jaunatnes politikas valsts programmas ietvaros. Iesaistoties „Kontaktā”, izglītības iestādēm iespējams stiprināt pašpārvalžu attīstību, sekmēt jauniešu aktīvu pilsonisko līdzdalību, veicināt prasmes atpazīt un novērst mobingu, kā arī veidot atbalstošu un cieņpilnu skolas vidi. Šīs iniciatīvas koordinators Talsu novadā ir Talsu novada Bērnu un jauniešu centrs. Šogad šajā iniciatīvā finansējumu saņēmušas trīs novada skolas: Rojas vidusskola, Sabiles pamatskola un Talsu Valsts ģimnāzija, kur kopā tiks īstenots projekts „Līdzi”, kas ir atvasināts no vārdiem – līdzdarboties, palīdzēt un būt līdzās.

Rojas vidusskolai plānots organizēt „Līdzdalības maratonu”, iepazīstot jauniešus to dažādībā. Vidusskolēni veidos pozitīvu piemēru pārējiem skolēniem un tā stiprinās emocionāli drošas un pozitīvas vides veidošanu visā skolā, veicinot saliedētību izglītības iestādē, uzlabojot izglītības iestādes psiholoģisko klimatu un veidojot emocionāli drošāku un pozitīvāku vidi.

Sabiles pamatskola veidos projektu, kas vērsts pret mobinga veidošanos skolēnu vidū. Tās ir preventīvas aktivitātes, kas saistītas ar pedagogu un skolēnu informēšanu un izglītošanu, kā arī cilvēcisku attieksmju veidošanu. Mērķa grupa ir Sabiles pamatskolas pedagogi, pašpārvaldes jaunieši, kā arī Sabiles pamatskolas skolēni, kuri tiks iesaistīti projekta aktivitātēs. Ar aktivitāšu palīdzību tiks veikti preventīvi pasākumi mobinga novēršanai skolas vidē. Paredzams, ka tiks uzlabotas sadarbības prasmes skolēnu vidū, pilnveidotas savstarpējās komunikācijas prasmes. Īstenojot iniciatīvu, tiks veicināta skolēnu labbūtība, saliedētība un veidota emocionāli pozitīva vide.

Talsu Valsts ģimnāzija ar aktivitāšu palīdzību veidos saliedētu un motivētu skolēnu pašpārvaldes komandu, pilnveidojot socializēšanās, komunikācijas prasmes, kā arī vienosies par skolēnu pašpārvaldes turpmāko darbību, pārveidojot organizācijas dalībnieku un pašpārvaldes prezidenta ievēlēšanas kārtību. Plānots veicināt piederības sajūtu, uzdrīkstēšanos un iniciatīvas izrādīšanu skolas vides veidošanā.

Projekta aktivitātes paredzētas īstenot līdz šī gada beigām. Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2024.–2026. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

Jaunatnes starptautisko programma

Valsts jaunatnes programmas logo