Sociālā aizsardzība

Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likums paredz, ka izsniegtās trūcīgas un maznodrošinātas mājsaimniecības izziņas derīguma termiņu var pagarināts uz ārkārtējās situācijas laiku un vienu kalendāra mēnesi pēc ārkārtējās situācijas beigām, neizsniedzot jaunu papīra formāta izziņu. Izziņas derīguma termiņu pagarina pašvaldības sociālais dienests, izmantojot valsts un pašvaldību informācijas sistēmās pieejamos datus, un sagatavo jaunu iztikas līdzekļu deklarāciju, pamatojoties uz iepriekšējo iesniegumu un dokumentiem.

Valstī ārkārtas situācija ir pagarināta līdz 28. februārim, tāpēc saskaņā ar Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma normām trūcīgas un maznodrošinātas mājsaimniecības izziņas derīguma termiņu var pagarināt līdz 2022. gada 31. martam.

Papīra formātā izziņas no jauna nav jāizsniedz. Vecās izziņas ir derīgas līdz 2022. gada 31. martam, ja sociālais dienests ir pagarinājis derīguma termiņu. Persona ar iepriekš izsniegto papīra formāta izziņu dodas uz ārstniecības iestādi, pēc pārtikas un higiēnas preču komplektiem un citur, kur tā nepieciešama.

Personas, kuras saņem valsts vai pašvaldības apmaksātus sociālās aprūpes un/vai sociālās rehabilitācijas pakalpojumus kā trūcīgas vai maznodrošinātas personas, var turpināt saņemt šos pakalpojumus arī situācijā, ja COVID-19 izraisītās ārkārtējās situācijas laikā personai beidzas trūcīgas vai maznodrošinātas mājsaimniecības statusa derīguma termiņš. Pakalpojuma sniedzējam ir iespējams sazināties ar klienta pašvaldības sociālo dienestu un pārliecināties par izziņas derīgumu.

Personām, kuras atzītas par trūcīgām vai maznodrošinātām ar ienākumiem līdz 327 eiro pirmajai personai mājsaimniecībā un 229 eiro katrai nākamajai personai mājsaimniecībā, ir tiesības saņemt Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām atbalstu – pārtikas preču un pirmās nepieciešamības preču komplektus, ko nosaka Ministru kabineta noteikumi.

Mājsaimniecībām, kurām no jauna nepieciešams izvērtēt materiālos resursus sociālās palīdzības pabalstu saņemšanai, noteikt atbilstību trūcīgas vai maznodrošinātas mājsaimniecības statusam vai kuras nonākušas krīzes situācijā, Sociālajā dienestā jāgriežas attālināti:

• parakstot iesniegumu ar drošu elektronisko parakstu un iesniedzot elektroniski uz Dienesta e-pastu socialais.dienests@talsi.lv
  • atstājot iesniegumu dokumentiem paredzētā pilsētu un pagasta pārvalžu pastkastēs.

Tālruņi saziņai ar Sociālās palīdzības nodaļu: +371 63221889; +371 29357075.