Kolka

Jūnija beigās tika saņemta informācija, ka nav iespējama piekļuve pludmalei Sīkragā, Kolkas pagastā. Zemes īpašnieks bloķējis ceļu, jo iebilst, ka viņa privāto ceļu turpina šķērsot atpūtnieki, kā arī tuvējo māju iedzīvotāji.

Talsu novada pašvaldība skaidro, ka situācija tiešā veidā ir saistīta ar 1998. gada Talsu rajona Kolkas pagasta padomes pieņemto lēmumu, kas skar pašvaldības nekustamos īpašumus un to reālo izmantošanu.

Minētā ceļa servitūta formalitātes 1998. gadā nav tikušas sakārtotas līdz galam. Pašvaldībai nav pamata šobrīd prasīt nekustamā īpašuma īpašniekam ceļa servitūta tiesību nodibināšanu par labu pašvaldībai, jo zemes reformas laikā ar Valsts zemes dienesta lēmumu noteiktais apgrūtinājums – ceļa servitūts – nav noteikts par labu kādam no pašvaldības piederošajiem īpašumiem, bet gan privātās personas piederošajam īpašuma. Pašvaldībai iesaistīties ceļa servitūtu jautājumu risināšanā nav tiesiski pamatoti, bet tas ir veicams atbilstoši Civillikuma noregulējumam par ceļa servitūta nodibināšanu. Personām, kas savstarpēji nespēj vienoties par servitūta nodibināšanu, ir iespēja vērsties tiesā civiltiesiskā kārtībā.

Pašvaldība vairākkārt sazinājusies un turpina sazināties, kā arī notikusi klātienes tikšanās ar abu nekustamo īpašumu īpašniekiem vai to juridiskajiem pārstāvjiem, kā arī ir rīkota kopīga sapulce ar abu iesaistīto nekustamo īpašumu īpašniekiem, kas noslēdzās bez risinājuma, jo netika panākta vienošanās.

Strīds, iespējams, tiks risināts tiesas ceļā.

Talsu novada pašvaldība šobrīd jūtas atbildīga, ka gan vietējiem, gan mūsu novada viesiem šobrīd tiek liegta piekļuve pie jūras. Pašvaldība aktīvi iesaistās, lai tuvākajā laikā šī konfliktsituācija tiktu atrisināta.