Uzņēmējdarbība Novadā

Jau sesto gadu Talsu novada pašvaldība organizē konkursu „Dari Talsu novadam”, lai sekmētu novada uzņēmējdarbības attīstību. „Dari Talsu novadam” sniedz iespēju konkursa kārtībā piesaistīt pašvaldības finansējumu, ko izmantot kā „starta kapitālu” uzņēmuma dibināšanai vai jau esoša uzņēmuma attīstībai.

Līdz 7. septembrim gaidām pieteikumus Talsu novada pašvaldības līdzfinansējuma piesaistei var iesniegt gan esošie novada uzņēmēji, gan cilvēki, kuri vēl tikai plāno īstenot biznesa idejas.

Konkursā „Dari Talsu novadam” finansējumu var piesaistīt virknei aktivitāšu: iekārtu un instrumentu iegāde (t.sk. transportēšana, uzstādīšana, darbinieku apmācība u.c.); informācijas un telekomunikāciju tehnoloģiju risinājumu iegāde, izstrāde, uzstādīšana; ražošanas būvju būvniecība, ceļa, komunikāciju (piemēram, elektrības, kanalizācijas) izbūve, pārbūve un atjaunošana (tajā skaitā tehniskās dokumentācijas sagatavošana); zīmola izstrāde; jauna produkta prototipa (parauga) izveide; specifiska rakstura darbaspēka apmācības (piemēram, tādu prasmju apgūšanai, kas tieši saistītas ar jaunu produkta ražošanu vai pakalpojuma sniegšanu un nav sagaidāmas no tipiska darbinieka); pirmreizējās izmaksas, kas saistītas ar telpu iekārtošanu un inventāra iegādi; sertifikācijas un standartu ieviešana (kvalitātes, vides, darba drošības, pārtikas drošības vai energopārvaldības sistēmas ieviešana uzņēmumā).

Pašvaldības atbalsta apjoms viena pretendenta idejai ir līdz 50% no minētajām attiecināmajām izmaksām, atbalsta summai nepārsniedzot 3000 eiro. Kopumā 2023. gada budžetā pašvaldība paredzējusi 15 000 eiro lielu finansējumu konkursā pieteikto ideju atbalstam.

Piedalīties konkursā var gan esošie komersanti, kuri nodarbina ne vairāk kā desmit cilvēkus, gan arī fiziskas personas, kuras iegūto finansējumu ieguldīs uzņēmējdarbības uzsākšanā. Atbalstu var saņemt vienam pieteikumam ne biežāk kā reizi trijos gados.

2022. gadā izsludinātajā konkursā tika atbalstīti četri komersanti.

Kā pieteikties?

Lai pieteiktu savu biznesa ideju, jāaizpilda konkursa pieteikuma veidlapa , kā arī jāsagatavo pārējā konkursa nolikumā prasītā informācija:

• naudas plūsmas pārskats diviem gadiem;
  • apliecinājums par pretendenta atbilstību atbalsta saņemšanai;
  • pretendenta un iesaistītā personāla CV;
  • iepriekšējā gada pārskats vai deklarācija, izņemot gadījumus, ja pretendents reģistrējies tekošajā gadā.

Visi dokumenti un veidlapas pieejamas talsunovads.lv konkursa sadaļā.

Nepieciešamo informāciju var saņemt, sazinoties ar uzņēmējdarbības koordinatori Žaneti Grīnbergu (Talsi, Kareivju iela 7, 1. korpuss, 4. stāvs, e-pasts: zanete.grinberga@talsi.lv; tālrunis: 25606455).

Elektroniski parakstītu pieteikumu līdz 7. septembrim nosūta uz e-pastu pasts@talsi.lv.