Ģibuļi

Talsu novada pašvaldība saņēmusi Valsts zivju fonda finansējumu, lai iegādātos profesionālu aprīkojumu zivju resursu aizsardzības pasākumu nodrošināšanai. Tas ikdienā uzlabos Talsu novada Pašvaldības policijas iespējas savlaicīgi novērst nelikumīgas darbības novada upēs, ezeros un jūras piekrastes joslā.

Viens no Talsu novada pašvaldības uzdevumiem ir rūpēties par novada ūdenstilpju zivju resursiem: ir gan jānodrošina zivju resursu aizsardzība, gan pārkāpumu kontrole, gan regulāra uzraudzība.

Pašvaldības pārvaldībā ir 16 ezeri, piecas upes, viens kanāls un 94 kilometrus gara Baltijas jūras piekrastes josla. Lielākās ūdenstilpes, kur aktīvi notiek zivju resursu aizsardzības pasākumi ir Sasmakas ezers, Lubezera, Laidzes ezers, Mordangas ezers, Spāres ezers, Rojas upe, Abavas upe, Mērsraga kanāls un jūras piekrastes josla.

Tā kā Talsu novadā uz vietas nav Zvejas kontroles daļas inspektoru, tad šos pienākumus veic Talsu novada Pašvaldības policija. Viens no lielākajiem izaicinājumiem līdz šim ir bijis nodrošināt efektīvu un kvalitatīvu teritorijas uzraudzību un tajā notiekošo pārkāpumu fiksēšanu un novēršanu. To ietekmē ne tikai pieejamie policijas cilvēkresursi, bet arī būtiska ietekme ir tieši aprīkojumam.

Saņemot Valsts zivju fonda finansējumu 18 043,37 eiro apmērā, plānots iegādāties dronus, binokļus, rokas GPS un dažāda izmēra lukturus. Pašvaldības policijai plānotais aprīkojums palīdzēs gūt pierādījumus dažādiem pārkāpumiem arī sliktas redzamības apstākļos, piemēram, tumsā. Ar GPS palīdzību tiks fiksētas vietas, kur notiek pārkāpumi, tiks veidotas kartes ar attiecīgajiem punktiem, kuros visbiežāk tiek konstatēti pārkāpumi.

2022. gadā Pašvaldības policija, braucot ikdienas reidos un veicot vizuālo apsekošanu ezeros, upēs un jūras joslā, ir konstatējusi pārkāpumus: gan nelegāli ievietoti zvejas tīkli, kuri ir nemarķēti, gan makšķernieki bez makšķerēšanas kartēm.