Uzņēmējdarbība Novadā

4. maijā, Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, svinīgā apbalvošanas ceremonijā tika godināti Talsu novada uzņēmēji. Talsu novada pašvaldība jau ceturto gadu organizēja konkursu „Talsu novada uzņēmēju Gada balva”, lai vietējiem uzņēmumiem pateiktos par ieguldījumu uzņēmējdarbības vides attīstībā novadā un Latvijā.

Būt uzņēmējam vienmēr nozīmē būt ceļā  – mainīgā un neparedzamā, bet allaž – aizraujošā.

„Šodien Latvijā ir nozīmīga diena, jo svinam 33. gadskārtu kopš valsts neatkarības atgūšanas, un arī nozīmīga diena Talsu novadā, jo pašvaldības vārdā sakām paldies uzņēmējiem. Ne velti saka, ka uzņēmēji ir mūsu mugurkauls, uz ko balstās valsts un tās ekonomika, uz ko balstāmies mēs visi. Pašvaldība ir palīgs uzņēmējiem un tikai kopā darbojoties varam lepoties ar panākumiem,” sacīja Talsu novada domes priekšsēdētāja Eva Kārkliņa.

Novērtējot uzņēmēju devumu vietējā kopienā un Latvijas uzņēmējdarbības vides attīstībā, Talsu novada pašvaldība pasniedza apbalvojumus deviņās nominācijās: „Gada jaunais uzņēmējs”, „Gada lauksaimnieks”, „Gada mājražotājs/amatnieks”, „Gada tirgotājs”, „Gada pakalpojumu sniedzējs”, „Gada tūrisma uzņēmējs”, „Gada skolēnu mācību uzņēmums”, „Gada investīcija” un „Ilgtspējīgākais uzņēmums”.

Nomināciju uzvarētāji spilgti iezīmē Talsu novada uzņēmējdarbības vidi. Te savu vietu ieguvuši gan lieli, starptautiski spēcīgi uzņēmumi, kas iegulda gan tehniskajā aprīkojumā, gan cilvēkresursos un aizvien ir gatavi jauniem eksporta tirgiem, gan arī vidēji un mazi uzņēmumi, kas klientiem sniedz kvalitatīvus pakalpojumus un iekaro arī nišas produktu un pakalpojumu sfēru.

Konkursam pieteiktos uzņēmumus izvērtēja konkursa komisija, kā sastāvā ir ne tikai pašvaldības, bet arī dažādu ar uzņēmējdarbību saistītu organizāciju pārstāvji. Katrai nominācijai ir noteikti vērtēšanas kritēriji, piemēram, piedāvātā produkta vai pakalpojuma kvalitāte, uzņēmuma tēls un reputācija, mārketinga aktivitātes, darba vides sakoptība, investīciju piesaiste, inovatīvu risinājumu ieviešana, iesaiste vietējās sabiedrības aktivitātēs un sabiedrībai nozīmīgu lēmumu pieņemšanā, korporatīvi sociālā atbildība un „zaļā” domāšana. Dalībai konkursā bija izvirzīti 46 pretendenti.

Pasākuma laikā tika pasniegti Talsu novada Pateicības raksti, lai suminātu katras nominācijas līderus. Tās saņēma SMU „DSL craft”, SIA „GF WoodWorks”, „Dream Balloons”, Kārlis Ziediņš, SIA „Rožukalns”, SIA „Māsas”, SIA „Stagarēni”, svētku telpa „Piparmētra, SIA „Ajor”, peldošā sauna „Ogle”, SIA „Spura”, piemājas saimniecība „Druva”, SIA „Pretpils”, SIA „Voka”, SIA „Priedes AG”.

Savukārt simpātiju balvas no biedrības „Talsu partnerība”, finanšu institūcijas „Altum”, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, biedrības „Ziemeļkurzemes biznesa asociācija”, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, bankas „Citadele” un augstskolas „Turība” un Talsu Komersantu kluba saņēma A. Kristapsone, SIA „Līvmale”, A/S „Ingrid D”, Jānis Dambergs, SIA „Pretpils”, SIA „Ajor”, SIA „A celtne” un SIA „Māsas”.