Novadā

Talsu novada pašvaldība pagājušā gada novembrī, konstatējot iespējamas neatbilstības Dzimtsarakstu nodaļas darbā, no amata līdz apstākļu noskaidrošanai atstādināja divas tās amatpersonas. Pārbaudes procesā apstiprinājušās bažas par darbinieku prettiesisku rīcību, tāpēc abām atstādinātajām amatpersonām ar 22. janvāri ir uzteikts darba līgums.

Pārbaudes laikā Talsu novada pašvaldības izveidotā komisija konstatējusi, ka Dzimtsarakstu nodaļas darbinieces nav ievērojušas Talsu novada domes 2017. gada 30. novembra noteikumus Nr. 3 „Par Talsu novada Dzimtsarakstu nodaļas pakalpojumiem”, tā laika periodā no 2022. gada 1. jūlija līdz 2023. gada 1. augustam nodarot pašvaldībai materiālos zaudējumus. Nodaļas darbā nav ievēroti arī Ministru kabineta 2013. gada 3. septembra noteikumi Nr. 761 „Noteikumi par civilstāvokļa aktu reģistriem” un Talsu novada pašvaldības 2021. gada 30. decembra iekšējie noteikumi „Dokumentu aprites kārtība Talsu novada pašvaldībā, tās iestādēs un struktūrvienībās”.

Komisija konstatējusi Dzimtsarakstu nodaļas vadītājas un vietnieces pārkāpumus ilgstošā laika periodā, kas ir klasificējami kā prettiesiska rīcība.

22. janvārī abām amatpersonām uzteikts darba līgums.