Novadā

Pamatojoties uz Talsu novada domes 2022. gada 26. maija lēmumu Nr.206 „Par Talsu novada Teritorijas plānojuma izstrādes uzsākšanu” uzsākta Talsu novada teritorijas plānojuma izstrāde.

Saskaņā ar Latvijas Republikā spēkā esošo likumdošanu vietējās pašvaldības teritorijas plānojums ir vietējās pašvaldības ilgtermiņa teritorijas attīstības plānošanas dokuments, kurā noteiktas prasības teritorijas izmantošanai un apbūvei, tajā skaitā funkcionālais zonējums, publiskā infrastruktūra, teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumi, kā arī citi teritorijas izmantošanas nosacījumi.

Teritorijas plānojums tiek izstrādāts visai Talsu novada administratīvajai teritorijai – Talsu, Valdemārpils, Stendes, Sabiles pilsētām un Abavas, Ārlavas, Balgales, Dundagas, Īves, Ģibuļu, Kolkas, Ķūļciema, Laidzes, Laucienes, Lībagu, Lubes, Mērsraga, Rojas, Strazdes, Vandzenes, Valdgales, Virbu pagastiem.

Pēc administratīvi teritoriālās reformas Talsu novada administratīvajā teritorijā ir spēkā pieci teritorijas plānojumi – Talsu novada teritorijas plānojums, Mērsraga novada teritorijas plānojums, Rojas novada teritorijas plānojums, Dundagas pagasta teritorijas plānojums un Kolkas pagasta teritorijas plānojums.

Spēkā esošā likumdošana nosaka, ka līdz 2025. gada 31. decembrim vietējām pašvaldībām jāizstrādā vienots teritorijas plānojums visai administratīvajai teritorijai.

Talsu novada pašvaldības lūdz iedzīvotājus un uzņēmējus izmantot iespēju un iesaistīties jaunā Talsu novada teritorijas plānojuma izstrādē.

Rakstiskus priekšlikumus un ieteikumus iespējams iesniegt:

Pa pastu, adresējot Talsu novada pašvaldībai, Kareivju iela 7, Talsi, Talsu nov., LV-3201;Elektroniski parakstītu iesniegumu nosūtot uz e-pastu: pasts@talsi.lv;Elektroniski Valsts vienotajā ģeotelpiskās informācijas portālā geolatvija.lv;Klātienē – Talsu novada pašvaldības Apmeklētāju pieņemšanas centrā Kareivju ielā 7, Talsos, Talsu novadā, LV-3201, novada pilsētu un pagastu pārvaldēs.

Papildus informāciju iespējams iegūt sazinoties ar Talsu novada pašvaldības Attīstības plānošanas un projektu vadības nodaļas Plānošanas daļas vadītāju Lauri Laicānu (tālrunis +371 22018236, e-pasts: lauris.laicans@talsi.lv), teritorijas plānotājām Andu Felšu (tālrunis +371 26568792, e-pasts: anda.felsa@talsi.lv) un Ligitu Šnori (tālrunis +371 29533662, e-pasts: ligita.snore@talsi.lv) .

Lūdzam iedzīvotājus būt atsaucīgiem un arī turpmāk sekot līdzi Talsu novada teritorijas plānojuma izstrādes procesam – Valsts vienotajā ģeotelpiskās informācijas portāla www.geolatvija.lv sadaļā „Teritorijas attīstības plānošana”, Talsu novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.talsunovads.lv un informatīvajā izdevumā „Talsu Novada Ziņas”.