Paziņojums

Tematiskais plānojums ir teritorijas attīstības plānošanas dokuments, kurā atbilstoši plānošanas līmenim risināti specifiski jautājumi, kas saistīti ar atsevišķu nozaru attīstību (piemēram, transporta infrastruktūra, veselības aprūpes iestāžu un izglītības iestāžu izvietojums) vai specifisku tematu (piemēram, inženiertīklu izvietojums, ainaviski vērtīgas teritorijas un riska teritorijas).

• Pamatojoties uz Talsu novada domes 2022. gada 28. jūlija lēmumu Nr.320 „Par tematiskā plānojuma „Talsu novada ainavu plāns” izstrādes uzsākšanu” ir uzsākta tematiskā plānojuma „Talsu novada ainavu plāns” izstrāde.
    Tematiskā plānojuma mērķis ir raksturot Talsu novada ainavu daudzveidību un vērtības, nosakot ainavu tipus un telpas, analizējot to īpašības, kā arī spēkus un ietekmes, kas tās pārveido, sniedzot priekšlikumus ainavu aizsardzībai, pārvaldībai un plānošanai.
  • Pamatojoties uz Talsu novada domes 2022. gada 28. jūlija lēmumu Nr.321 „Par tematiskā plānojuma „Talsu novada transporta attīstības plāns” izstrādes uzsākšanu” ir uzsākta tematiskā plānojuma „Talsu novada transporta attīstības plāns” izstrāde.
    Tematiskā plānojuma mērķis ir izvērtējot Talsu novada transporta infrastruktūru, nodrošināt kompleksu skatījumu par transporta sistēmu, kas nodrošina drošu, efektīvu, un ilgtspējīgu mobilitāti.
  • Pamatojoties uz Talsu novada domes 2022. gada 28. jūlija lēmumu Nr.323 „Par tematiskā plānojuma „Talsu novada piekrastes attīstības plāns” izstrādes uzsākšanu” ir uzsākta tematiskā plānojuma „Talsu novada piekrastes attīstības plāns” izstrāde.
    Tematiskā plānojuma mērķis ir izvērtējot piekrastes tūrisma, dabas un rekreācijas resursu, piekrastes publiskās infrastruktūras tīklu, nodrošināt kompleksu skatījumu par piekrasti, lai līdzsvarotu dabas aizsardzības un ekonomikas intereses, kā arī veicinātu labu pārvaldību piekrastē.

Ņemot vērā, ka tematisko plānojumu izstrādei tiks piesaistīts ārpakalpojuma sniedzējs, plašāka informācija par tematisko plānojumu izstrādi sekos vēlāk.

Tematiskā plāna izstrādes procesam iespējams sekot līdzi Valsts vienotajā ģeotelpiskās informācijas portālā www.geolatvija.lv, savukārt informācija par izstrādes gaitu tiks publicēta Talsu novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.talsunovads.lv un informatīvajā izdevumā „Talsu Novada Ziņas”.

Papildus informāciju iespējams iegūt sazinoties ar Talsu novada pašvaldības Attīstības plānošanas un projektu vadības nodaļas Plānošanas daļas vadītāju Lauri Laicānu (tālrunis 22018236, e-pasts: lauris.laicans@talsi.lv) un teritorijas plānotāju Andu Felšu (tālrunis 26568792, e-pasts: anda.felsa@talsi.lv).