Paziņojums

Pamatojoties uz Talsu novada domes 2022. gada 28. jūlija lēmumu Nr.322 „Par valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu individuālo aizsargjoslu projektu” ir uzsākta valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu individuālo aizsargjoslu (aizsardzības zonu) projektu izstrāde.

Talsu novada teritorijā atrodas 258 valsts aizsargājamie kultūras pieminekļi, kas ir gan Talsu novada bagātība un nacionālās un vietējās identitātes vēstījums, gan daļējs apgrūtinājums īpašumiem to aizsargjoslu (aizsardzības zonu) teritorijā, jo ne visas no šīm teritorijām ir funkcionāli saistāmas ar pašiem pieminekļiem, piemēram, ir apbūvētas vai atrodas pārāk tālu.

Projektu izstrāde paredz saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.392 „Kultūras pieminekļu aizsargjoslas (aizsardzības zonas) noteikšanas metodika” izstrādāt individuālo aizsargjoslu (aizsardzības zonu) projektu 79 valsts aizsargājamiem kultūras pieminekļiem. Atsevišķs uzdevums paredz saskaņā ar pētījumā „Talsu pilsētas vēsturiskā centra kultūrvēsturiskā mantojuma inventarizācija” piedāvāto variantu, izvērtēt robežas un aizsargjoslas izmaiņas valsts aizsargājamiem kultūras pieminekļiem „Talsu pilsētas vēsturiskais  centrs”, „Talsu senkapi, „Talsu viduslaiku pils (Dzirnavkalns)”, „Talsu pilskalns ar senpilsētu”, „Vilkmuižas ezera senkapi”, „Dzīvojamā ēka”, „Talsu luterāņu baznīca”.

Ņemot vērā, ka projektu izstrādei tiks piesaistīts ārpakalpojuma sniedzējs, plašāka informācija par to izstrādi sekos vēlāk.

Informācija par izstrādes gaitu tiks publicēta Talsu novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.arhivs.talsunovads.lv un informatīvajā izdevumā „Talsu Novada Ziņas”.

Papildus informāciju iespējams iegūt sazinoties ar Talsu novada pašvaldības Attīstības plānošanas un projektu vadības nodaļas Plānošanas daļas vadītāju Lauri Laicānu (tālrunis 22018236, e-pasts: lauris.laicans@talsi.lv) un teritorijas plānotāju Andu Felšu (tālrunis 26568792, e-pasts: anda.felsa@talsi.lv).