Mērsrags

Talsu novada pašvaldībā ir uzsākti būvdarbi projektā Nr. 23-08-FL06-F043.0207-000001 Mērsraga tautas nama teritorijas labiekārtošana”, sadarbībā ar Lauku atbalsta dienestu un biedrību Talsu partnerība”. Projekta mērķis ir uzlabot ar novada kultūras dzīves un zvejnieku tradīcijām saistītu piekrastes infrastruktūru, kas ir nozīmīga Mērsraga iedzīvotāju kultūrvēsturisko vērtību saglabāšanā un novada intelektuālo vērtību popularizēšanā, atbilstoši Talsu novada Attīstības programmai.

Projekta ietvaros paredzēts Mērsraga novada iedzīvotājiem un apmeklētājiem izveidot labiekārtotu un drošu publisku infrastruktūru pie tautas nama, kas radīs pievilcīgu kopskatu Mērsraga centrā. Atjaunotā infrastruktūra atradīsies Mērsraga galvenā autoceļa malā, un būs ērti pieejama iedzīvotājiem un visiem novada apmeklētājiem, vai caurbraucējiem, kas dodas uz kaimiņu novadiem. Projektā veicamās darbības – teritorijas labiekārtošana pie tautas nama, kas paredz jauna apgaismojuma, autostāvvietu, gājēju celiņu, apzaļumošanas, apstādījumu ierīkošanu un vides objekta uzstādīšana. Projekta ietvaros izveidos vides objektu Bāka”, kas simbolizē vienu no nozīmīgākajiem piekrastes kultūras dzīves, tradīciju un nemateriālā mantojuma uzturēšanas punktiem Mērsragā, tā radot pievilcīgu kopskatu un sniedzot vēstījumu par jūras kultūras mantojumu labiekārtotajā teritorijā. Vides objekts Bāka” tiks veidots autentisks, maksimāli pietuvināts vēsturiskajai Mērsraga bākai, kas atrodas Talsu novada Mērsraga pagastā, Bākas ielā 60.

Projekta ietvaros ir izstrādāta būvniecības dokumentācija Mērsraga tautas nama teritorijas labiekārtošanai, kā arī veikts būvdarbu, būvuzraudzības un autoruzraudzības iepirkums.

Talsu novada pašvaldība ir noslēgusi līgumus ar būvnieku SIA Ribetons ceļi”, būvuzraugu SIA Marčuks”, autoruzraugu SIA KK arhitekts”, būvnieku SIA LAC serviss” par vides objekta izveidi.

Projekta Mērsraga tautas nama teritorijas labiekārtošana” kopējās izmaksas ir 212 740,99 EUR ieskaitot PVN 21%, attiecināmās izmaksas ir 212 740,99 EUR, publiskais finansējums – 191 466,89 EUR, pašvaldības līdzfinansējums – 21 274,10 EUR.

Projekta īstenošanas termiņš 30.09.2023.