Novadā

Daudzdzīvokļu dzīvojamo māju apsaimniekošana ietver daudz pienākumu, kas saistīti ar kopīpašuma uzturēšanu, taču tā nav atsevišķu dzīvokļu tehniskā uzturēšana. Kādi ir mājas apsaimniekotāja pienākumi, informē SIA „Talsu namsaimnieks”.

Māju apsaimniekošanas kārtību un nosacījumus lielā mērā reglamentā Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likums. Tas nosaka obligāti veicamās pārvaldīšanas darbības: mājas sanitārā apkope, siltumenerģijas, arī dabasgāzes piegāde, ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumu nodrošināšana, sadzīves atkritumu izvešana, slēdzot attiecīgu līgumu ar pakalpojuma sniedzēju, elektroenerģijas nodrošināšana mājas kopīpašumā esošajai daļai (arī kopīpašumā esošo iekārtu darbības nodrošināšanai), tajā esošo iekārtu un komunikāciju apsekošana, tehniskā apkope un kārtējais remonts, mājai kā vides objektam izvirzīto prasību izpildes nodrošināšana un mājas energoefektivitātes uzlabošanas pasākumu nodrošināšana.

majas_apsaimniekosana-1.png

Dzīvojamo māju apsaimniekotājs veic arī citus darbus, ko apstiprinājuši attiecīgās mājas īpašnieku kopības pieņemtie lēmumi, ja tiem ir nepieciešamais finansējums.

Katras mājas iedzīvotāja maksātie pārvaldīšanas izdevumi paredzēti tikai iepriekš noteikto darbu izpildei, tie nedrīkst tikt izlietoti atsevišķa īpašuma sakārtošanai. Tas ir, par mājas uzkrātajiem līdzekļiem, ja vien par to nav lēmusi īpašnieku kopība, apsaimniekotājs neveic uzlabojumus atsevišķos dzīvokļos un nenodrošina pašu dzīvokļu tehnisko uzturēšanu. Par šo finansējumu tiek nodrošināta dzīvojamās mājas kopīpašumā esošo daļu uzturēšana, ne remontdarbi atsevišķos dzīvokļos.

SIA „Talsu namsaimnieks”