Kultūra Tūrisms Valdemārpils
Valdemārpils pilsētas un Pludmales svēktu afišas korekcija

15. jūnijā Valdemārpilī tiks svinēti pilsētas un pludmales svētki. Apvienojoties Valdemārpils un apkaimes aktīvajiem iedzīvotājiem sadarbojoties ar Valdemārpils tūrisma informācijas centru tiks izveidots savs radošais pilsētas apskates maršruts.

No plkst. 11.00 būs iespēja apmeklēt daudzpusīgo mūsu novadnieka Ulda Brieža foto izstādi ar vēstījumu Domāt brīvi”, apskatīt fotogrāfa Daiņa Kārkluvalka fotogrāfijas, ziedu paklāju, izstādi Krišjāņa Valdemāra 300 STĀSTI” un to atbalsis latviešu kultūrā”, piedalīties mākslinieku plenērā un mēģināt rakstīt tā kā rakstījis K. Valdemārs. Sinagogas kompleksā apskatīt mākslinieciski dekorētās arkas, iejusties dzejnieka lomā baudot mūziku, dzeju, kūkas un atspirdzinošus dzērienus.

Projekta autoru ideja ir radīt svētkus, kas vieno, iesaista, izglīto un iedvesmo ikvienam atrast iekšējo spēku un drosmi, lai Vairotu Valdemāru sevī, notikumos, literatūrā, mākslā vai visā Latvijā.

Plkst. 11.00 Ezera ielā 1, pie bijušās sinagogas, tiks atklāta leģendāra fotodokumentālista Ulda Brieža izstāde „Domāt brīvi”, kas būs lielākā šāda veida izstāde Valdemārpilī. Daļa no fotogrāfijām būs apskatāmas Valdemārpils izstāžu zālē un Valdemārpils evaņģēliski luteriskajā baznīcā. Izstādes moto aizgūts no Ulda Brieža teiktajiem vārdiem.

„Galvenais ir domāt brīvi, bez aizspriedumiem un negrozāmi turēties pie savas pārliecības. Vai tad vēji pūš vai citādi, savos uzskatos jāstāv stabili. “

Pasākuma īpašais viesis rakstnieks Ēriks Hānbergs, kas bija Ulda Brieža draugs jau kopš 60 gadiem.

Izstādē būs apskatāmas gandrīz 200 fotogrāfijas. Tās ir sava laika liecības Latvijas vēsturē. Tie ir līdzcilvēku portreti, kas simbolizē brīvību, drosmi, bohēmu, mākslu un ikdienas dzīves norisi. Tā ir autora lielā jūras mīlestība, cieņa un apbrīns par zvejnieku grūto darbu. Tie ir mūsu valsts zīmīgie notikumi, vēstures liecības, kurās jūtamas autora emocijas, spilgtais talants „noķert” īpašo kadru.

Uldis Briedis ir Dzimis Ārlavas pagasta „Pērkoņos” un mācījies Valdemārpils vidusskolā. Lai gan dzīvojis Liepājā un Rīgā, tomēr vasaras un savu brīvo laiku ir pavadījis Valdemarpilī.

Plkst. 11.00 tiks atklāts arī Mākslas plenērs „VAIRO VALDEMĀRU – apsteidz laiku”, aicinot māksliniekus radīt gleznas, izmantojot K. Valdemāra vēstījumu – būt drosmīgiem un domās progresīviem jeb apsteigt laiku. Plenēra laikā tapušie darbi tiks izstādīti Valdemārpilī,  2025.gadā, atzīmējot dižā novadnieka 200 gadu jubileju.

Par īpašu atmosfēru un dabas noskaņu sinagogas kompleksa pagalmā parūpēsies “Ziedu akcenta” īpašniece Maira Indriksone, aicinot iedzīvotājus piedalīties radošajā dekorāciju konkursā – izstādē “Laiks dabas pieskārienam”. Dienas garumā pilsētas svētku viesi aicināti apmeklēt izstādi un balsot. Tiks noskaidrota skatītāju simpātija, kas iegūs īpašo balvu no veikala īpašnieces.

Dienas gaitā sinagogas kompleksā par gardu maltīti, kārumiem un atspirdzinošām limonādēm parūpēsies „Es gatavoju” komanda, savukārt Abavas vīnadarītavas pārstāvji piedāvās izbaudīt kādu no saviem labākajiem vasaras dzērieniem. No plkst. 12.00 – 14.00 darbosies dzejas un kaligrāfijas radošās darbnīcas. Kopā ar Ivetu Bedrīti būs iespēja izveidot grāmatzīmi ar K. Valdemāra veiksmes mezglu un ar tinti uzrakstīt vārdu dižgara rokrakstā.

Radošajā pilsētas apskates maršrutā pie sinagogas kompleksa būs iespēja apskatīt Valdemārpilnieka Daiņa Kārkluvalka foto izstādi „Rallijs”. Pie K. Valdemāra pieminekļa veidoto ziedu paklāju un divas izstādes Valdemāra namā.

Plkst. 18.00 sinagogas kompleksa pagalmā pasākuma noslēgums. Varēsiet apskatīt plenērā tapušas gleznas, klausīties lirisku mūziku un dzejas lasījumu „Visam ir savs laiks’’. Tajā piedalīsies mūziķi Pauls Grīnfogels un Gunta Vecvagare. Skanēs divu dziesmu pirmatskaņojumi, kuru teksta autore ir vietējā dzejas rakstītāja Maira Indriksone. Savus dzejoļus lasīs Lāsma Miščenko, Dace Maķevica un Katrīna Olštreina.

Pasākums „VAIRO VALDEMĀRU’’ 15. jūnijā no plkst 11.00 līdz 19.00

Vietas Valdemārpilī:

• bijušās sinagogas komplekss, Ezera iela 1;
  • Valdemārpils evaņģēliski luteriskā baznīca, Lielā iela 2;
  • Valdemāra piemiņas nams, Lielā iela 27;
  • Valdemārpils izstāžu zāle, Raiņa iela 14a.

Pasākums tiks fotografēts un filmēts. Pasākuma laikā iegūtie foto un video materiāli tiks izmantoti publicitātes un mārketinga vajadzībām.

Valdemārpils pilsētas un Pludmales svēktu afišas korekcija
Vairo Valdemāru