Kultūra
filmas kadrs

Piektdien, 16. septembrī, 18.00 pēc vēsturiskā spiegu trillera „Suflieris” seansa tikšanās ar vienu no galveno lomu atveidotājiem – aktieri Kasparu Znotiņu.

Filma apvieno gan izsmalcinātu vēsturiskās vides veidolu un pieaugošo pirmskara trauksmi, kas valdīja visā Eiropā, tostarp Baltijā, gan arī mīlestības stāstu, kas caurvij sižetu. Spiega personība tiek atklāta dramaturģiskās kulminācijas brīdī, meistarīgi noturot spriedzi līdz pat filmas beigām. Tāpēc „Suflieris” neatstās vienaldzīgus ne asa sižeta filmu piekritējus, ne melodrāmu cienītājus.

Filmas darbība norisinās 1939. gada augustā. Padomju Savienība un Vācija pārsteidz pasauli, parakstot neuzbrukšanas vienošanos, kurā ietverts arī slepens protokols, kas nodod Baltiju un Somiju Staļina varā un ļauj Hitleram iebrukt Polijā. Pēc nedēļas sākas Otrais pasaules karš.

Tajā brīdī tiek nogalināts Igaunijas militārā izlūkdienesta aģents, kurš vadīja pretpadomju spiegošanas departamentu. Kāds avots vēstī, ka nogalinātā vīra padotais, dubultaģents no Maskavas, bijis atbildīgs par slepkavību.

Izlūkdienesta departamenta vadītājs norīko Fēliksu Kanguru, izlūkošanas aģentu, kurš pēc mīļotās sievietes traģiska zaudējuma dzīvo Helsinkos, atrast nodevēju. Atgriežoties dzimtenē, viņš visu uzmanību vērš uz trim galvenajiem aizdomās turētajiem, taču aizdomas izrādās nepamatotas. Izmeklēšana nonāk strupceļā.

Filmu veidojušas kompānijas Nafta Films (Igaunija), Taska Film (Igaunija), Film Angels Productions (Latvija), Solar Films (Somija) un Inscript (Lietuva). Filmas ražošanu atbalstīja Nacionālais Kino Centrs un Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Filmas režisors: Marguss Paju.

Galvenajās lomās: Kaspars Znotiņš, Agnese Budovska, Priit Võigemast.

Komponisti: Ēriks Ešenvalds, Rihards Zaļupe.

Filmas treileris.

Biļetes pirms seansa kinoteātra kasē vai internetā www.bilesuserviss.lv

Māra Cēbere,
Kinoteātra „Auseklis” vadītāja