21. jūnijā, 18.00, Dupurkalna estrādē, vēl nebijis vasaras saulgriežu notikums Talsu novada Valdemārpils apvienības pārvaldes teritorijā – deju lieluzvedums „Citādas Skroderdienas”
Idejas autori: Laidzes VPDK „Virpulis” un viņu Rīgas deju draugi DK „Čūskas” sadarbībā ar Laidzes BLPC, Vandzenes tautas namu, Valdemārpils un Lubes kultūras namu piedāvās neparastu R. Blaumaņa lugas „Skroderdienas Silmačos” interpretāciju, kurā tradicionālā latviešu deja, mūzika un teātris saplūdīs laikmetīgā, mākslinieciskā izpausmē. Līdz šim šādā starpžanrā šī luga nav iestudēta. Iestudējumā satiksies divpadsmit amatiermākslas kolektīvi
(ap 200 dalībnieku) no Talsu novada un Rīgas, savijot vienā stāstā dejas, kormūzikas, folkloras, teātra nozari.
„Citādās Skroderdienas” izdejos: Rīgas DK „Čūskas”, Laidzes VPDK „Virpulis”, Valdemārpils VPDK „Krišjānis”, VPDK „Spriganis”, VPDK „Dzalksti” un jauniešu deju kolektīvs „Austris” no Pastendes, Stendes VPDK „Teika”, Talsu senioru deju kolektīvs „Draudzība”, kā arī Laidzes bērnu deju kolektīvs „Virpulītis”.
Par muzikālo noskaņu rūpēsies ar kultūras daudzveidību un latvisko tradīciju kopšanu cieši saistītie kolektīvi – Valdgales muzikālā kopa „Pleideriņi” un sieviešu koris „Balgale”.
Intermediju ainas izspēlēs Valdemārpils amatierteātris „Atspulgs” un draugi – šis būs kolektīvam nozīmīgs, radošs izaicinājums un iespēja gūt jaunu pieredzi, iedzīvinot lugas tēlus bez vārdiem, izmantojot vien ķermeņa valodu un aktierspēles nianses.
Radošo komandu pārstāv:
- Iestudējuma mākslinieciskais vadītājs – Reinis Rešetins
- Idejas autores – Laura Pirsko un Lolita Lipska – Meijere
- Intermediju tekstu izveide – Sanita Ozoliņa – Žubule un Sigita Līdaka
- Mākslinieks – Jānis Legzdiņš
- Pasākuma tehniskais nodrošinājums – SIA „ViSound”
- Producente – Madara Aizgrāve
Visi projektā iesaistītie mākslinieki un dalībnieki kopā vēlas radīt unikālu un Talsu novadam nozīmīgu kultūras notikumu – „Citādas Skroderdienas”, kurā R. Blaumaņa luga tiks interpretēta no mūsdienīgas un radošas dejas valodas prizmas, vienlaikus saglabājot Līgo svētkiem raksturīgo noskaņu un latviešu kultūras mantojuma kodu!
Svinēsim vasaras saulgriežus kopā ar mūsu amatiermākslas kolektīviem!
IEEJA BEZ MAKSAS!