Laidze
att

Jau 2020. gadā tika sākta Laidzes ezera krastmalas labiekārtošana. Šo darbu mērķis ir ezera apkārtni padarīt visām iedzīvotāju grupām pieejamu no Talsu novada pašvaldībai piederoša īpašuma un to labiekārtot, lai peldēšanās ezerā būtu pavisam droša.

Laidzes ezera krastmalas labiekārtošana sākta jau 2020. gadā, un darbi tika turpināti gan 2021. gadā, gan arī turpinās šogad.

Lai Laidzes ezera krastmala būtu pieejama atpūtniekiem, 2020. gadā, piesaistot Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansējumu, tika atjaunota meliorācijas sistēma, izbūvēts atbilstošs piebraucamais ceļš, autostāvvieta, uzstādītas velosipēdu novietnes. Savukārt ezera apkārtnē sakopti koku vainagi, ierīkoti apstādījumi un atpūtas vieta ar ugunskura vietu, galdu ar soliem, atkritumu urnām, rotaļu laukumu ar trim dažāda veida šūpolēm. Teritorijas apmeklētāju ērtībām blakus autostāvvietai ierīkota tualete, kas pielāgota arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Darbi paveikti par 68 096,79 eiro.

Savukārt 2021. gadā Talsu novada dome piešķīra 40 000 eiro, lai ierīkotu ezera krasta zonu, attīrītu ezera gultni, ieklātu ģeotekstilu un izveidotu smilts slāni. Tāpat uzstādītas pontona laipas ar margām, izbūvēts gājēju celiņš, kas savieno auto stāvlaukumu ar Laidzes ezera krastmalu.

Šajā gadā ezera krastmala attīrīta no vecajiem pāļiem un laipām, ko paveica profesionāli nirēji no zemūdens niršanas kluba „Daivings.lv” un Laidzes pagasta pārvaldes darbinieki. No ezera tika izcelti četri kubikmetri baļķu un citas drazas. Tāpat drīzumā tiks uzstādītas norāžu zīmes, lai līdz Laidzes ezera krastmalai būtu vieglāk nokļūt.

Laidzes pagasta pārvaldes vadītāja Marika Grohjacka informēja, ka, lai arī ezera labiekārtošana turpinās, tomēr šobrīd šo ezera krastmalas pusi neiesaka izmantot peldēšanai. „Ezera gultne ir klāta ar dūņām un nav veikta izpēte, lai saprastu, kas tajās varētu atrasties. Šogad esam paredzējuši sākt 3. ezera krastmalas labiekārtošanas projekta kārtas projektēšanu, paredzot veikt nepieciešamo ezera gultnes izpēti, papildināt brīvā laika pavadīšanas iespējas, piemēram, izveidojot vidē iederīgu šķēršļu taku, ierīkojot telšu vietas un uzstādot āra nojumi. Esam paredzējuši pakāpeniski palielināt smilšu slāni ezerā,” turpmākos plānus atklāja M. Grohjacka.

Inita Fedko