Novadā
strazdes parks

Piesaistot Eiropas Savienības projektu finansējumu, Strazdes muižas parkā ierīkots bērnu aktīvās atpūtas stūrītis. Tas pieejams gan ģimenēm ar bērniem un jauniešiem, gan vietējiem iedzīvotājiem un pagasta viesiem.

„Vairākus gadus Strazdē nebija bērnu rotaļu laukuma, bet tā trūkumu izjuta gan vietējās ģimenes ar bērniem, gan arī tūristi, kuri apmeklēja Strazdes muižas parku. Tiklīdz uzzināju par Lauku atbalsta dienesta izsludināto ELFLA projektu, kur bija iespēja piesaistīt finansējumu, tā vērsos Talsu novada pašvaldības Attīstības plānošanas un projektu vadības nodaļā. Tika veikta projekta izstrāde un iepirkums, kurā tika izvēlēts projekta realizētājs. Bērnu laukuma seguma mulču un smiltis smilšu kastei nodrošināja Strazdes pagasta pārvalde. Vēlos pateikties darbu veicējiem, projekta vadītājai Jolantai Didžus, Strazdes pagasta pārvaldes darbiniecēm par kopēju darbu, lai mūsu iecere piepildītos! Ir realizējies viens no mūsu iedzīvotāju sapņiem un Strazdes muižas parks kļuvis par vēl vienu atpūtas vietu bagātāks,” pastāstīja Ivars Maķevics, Lībagu un Strazdes pagasta pārvaldes apsaimniekošanas speciālists.

Strazdes muižas parka teritorijā uzstādītas šūpoles, bērnu rotaļu komplekts, smilšu kaste un karuselis, zem rotaļu iekārtām ir ieklāts dabai draudzīgs koka mulčas segums.

Bērnu aktīvās atpūtas stūrītis Strazdē pieņemts ekspluatācijā 9. septembrī .

Projekta kopējās izmaksas ir 19 379,84 eiro. No tiem projekta finansējums ir 90% apmērā: 17 441,86 eiro.