Sociālā aizsardzība
Talsu novada Sociālā dienesta atvērto durvju diena

Lai uzrunātu un iedrošinātu Talsu novada iedzīvotājus vērsties Sociālajā dienestā, Talsu novada Sociālais dienests 28. martā no plkst. 16.00 līdz plkst. 18.00, Talsu, Rojas, Dundagas, Mērsraga, Sabiles, Stendes, Ģibuļu, Valdemārpils, Laucienes, Lībagu un Laidzes pieņemšanas punktos rīko un organizē Atvērto durvju dienu. Laipni aicināts ikviens interesents!

Sociālā dienesta darbinieki interesentus gaidīs:

Talsos, Kareivju ielā 7;Rojā, Celtnieku ielā 6;Dundagā, Bānīšu ielā 4;Mērsragā, Lielā ielā 35;Sabilē, Pilskalnu ielā 6;Stendē, Dumpīšu ielā 3A;Ģibuļos, Skolas ielā 2;Valdemārpilī, Raiņa ielā 16,;Laucienē, „Pagastmājā”;Laidzē, „Mežrozēs”;Lībagos, „Pagastmājā”.

Atvērto durvju dienā būs iespēja:

iepazīt sociālā dienesta darbu ikdienā;uzzināt par sociālās palīdzības un sociālās pakalpojumu saņemšanas iespējām.

Sociālais dienesta uzdevumi ir:

palīdzēt personām, ģimenēm un personu grupām atrisināt vai mazināt sociālās problēmas, attīstot pašas personas resursus un iesaistot atbalsta sistēmas;sniegt materiālu atbalstu krīzes situācijās nonākušām trūcīgām ģimenēm (personām), lai apmierinātu to pamatvajadzības un veicinātu darba spējīgo personu līdzdarbību savas situācijas uzlabošanā;veikt profesionālu sociālo darbu ar ģimenēm, kurās audzina bērnus;attīstīt un sniegt iedzīvotājiem sociālos pakalpojumus, pamatojoties uz sociālā darbinieka vai sociālā darba speciālista veiktu personas individuālo vajadzību un resursu novērtējumu

Sociālais dienests ir pašvaldības institūcija, kas nodrošina sociālo palīdzību, sociālos pakalpojumus un profesionālu sociālo darbu. Tā pamatfunkcija ir nodrošināt iedzīvotāju sociālo vajadzību profesionālu izvērtēšanu, kvalitatīvu sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības sniegšanu personām, kurām uz to ir tiesības un kuras Talsu novada teritorijā deklarējušas savu pamatdzīvesvietu.

Linards Āboltiņš