Talsi

Maija beigās Talsu pilsētā tiks pabeigta bērnu rotaļu laukuma pie Vilkmuižas ezera 1. kārtas atjaunošana, to plānots nodot ekspluatācijā līdz jūnija beigām. Atjaunotajā rotaļu laukumā bērniem līdz septiņu gadu vecumam būs pieejami desmit rotaļu elementi, tas būs ar gumijas segumu un nepieciešamajiem labiekārtojuma elementiem. Jau šajā gadā paredzēts sākt laukuma 2. un 3. kārtas projekta izstrādi, lai pēc laika Talsu pilsētas bērniem un viesiem būtu pieejams labiekārtots rotaļu laukums visā tā teritorijā.

Talsu pilsētas bērnu rotaļu laukums pie Vilkmuižas ezera veidots atbilstoši Vilkmuižas teritorijas attīstības koncepcijai. Tā elementos iekļauta atsauce uz daudzveidīgo ezera apkārtnes floru un faunu, tā radot ne tikai bērniem aizraujošu, bet arī izglītojošu vidi.

Rotaļu laukuma 1. kārta ietver daļēju teritorijas labiekārtošanu. Tajā paredzēti desmit rotaļu elementi, un, tos izvēloties, tika vērtēta to daudzveidība un racionāla pieejamās teritorijas izmantošana.

Rotaļu elementu skaitu ietekmē Ministru kabineta nr. 18 noteikumi „Spēļu un rekreācijas laukumu drošuma noteikumi”. Tie nosaka speciālas prasības publiskai lietošanai paredzētiem spēļu un rekreācijas laukumiem un tajos uzstādāmajām iekārtām. Šie noteikumi stingri reglamentē iekārtu drošības aspektus un, kas Talsu pilsētas gadījumā ir ļoti būtiski, arī nepieciešamās drošības zonas. Tieši šie nosacījumi ietekmē rotaļu elementu skaitu, ko iespējams attiecīgajā teritorijā izvietot: ir ņemtas vērā gan bērnu intereses, gan drošības nosacījumi, kas atkarīgi no bērnu rotaļu laukuma kopējās teritorijas lieluma.

Pēc tam, kad būvnieks būs pabeidzis bērnu rotaļu laukuma atjaunošanu, Talsu novada pašvaldībai jānodrošina tā pieņemšana ekspluatācijā, kas paredz rotaļu iekārtu pēcuzstādīšanas pārbaudi, ko veic neatkarīgs eksperts. Dokumentācijas sakārtošanu paredzēts paveikt līdz jūnija beigām.

Talsu novada pašvaldība šobrīd izstrādā projektēšanas darba uzdevumu, lai jau drīzumā izsludinātu iepirkuma konkursu par bērnu rotaļu laukuma 2. un 3. kārtas projekta izstrādi. Tā pakāpeniski pilsētas iedzīvotāji iegūs pilnībā atjaunotu bērnu rotaļu laukumu, kas ne tikai sniegs daudzveidīgas brīvā laika pavadīšanas aktivitātes, bet arī akcentēs teritorijas unikalitāti.