Valdemārpils
kopbilde

Lauku attīstība nav iedomājama bez uzņēmīgiem un darbu mīlošiem bērniem un jauniešiem, kuriem nav svešs darba tikums un spēja lepoties ar paveikto.  Goda nominācija ir apliecinājums mazpulcēna nozīmīgajam ieguldījumam savā, kopienas un organizācijas izaugsmē vismaz piecu gadu garumā. Goda nominācija un sudraba karotīte, kas ir simboliska balva par paveikto, piešķirta Agatei Everitai Betnerei, tā apliecinot meitenes daudzpusīgās aktivitātes mazpulku organizācijā.

Tāpat kā citus gadus, arī šogad norisinājās gadskārtējais mazpulku pasākums – Goda nominācijas. 6. jūnijā Talsu novada pašvaldībā tika sumināta Valdemārpils mazpulka dalībniece Agate Everita Betnere, klātesot arī Valdemārpils mazpulka vadītājai Andai Dzenei, par priekšzīmīgu un panākumiem bagātu darbību organizācijā un dažādos projektos, ko apliecina saņemtie Latvijas mazpulka padomes sertifikāti.

Svinīgajā pasākumā laureāti sveica Talsu novada domes priekšsēdētāja Sandra Pētersone, Talsu novada pašvaldības izpilddirektore Ieva Krēķe, Valdemārpils pilsētas un Ārlavas, Īves un Lubes pagasta vadītājs Andris Grīnbergs un pārvaldes sekretāre Zanda Blumberga, kā arī lieli mazpulka palīgi un atbalstītāji jau daudzu gadu garumā – z/s „Saslaukas” īpašnieki Gunta un Juris Jāmaņi.

Valdemārpils mazpulka vadītāja Anda Dzene Agati Everitu raksturo kā aktīvu mazpulcēnu: „Mazpulcēna pienākums katru gadu ir izstrādāt individuālo projektu vai aktīvi piedalīties kāda grupas projekta īstenošanā, izlemjot, ko pētīt, audzēt, kopt vai gatavot. Meitene ar lielu atbildību īsteno projektus, kā arī pārliecinoši prot aizstāvēt savu veikumu, ko pierāda arī Latvijas mazpulku padomes komisijas žūrijas atzinība un uzslava par kvalitatīvi padarītu darbu. Betneru ģimene ir lielisks piemērs, un, neapšaubāmi, atbalstošas ģimenes saites palīdz iejusties mazpulku darbībās. Meitenes vecākā māsa viņu sākotnēji iesaistīja mazpulcēnos, bet nu Agate Everita labprāt uzņemas dažādus uzdevumus un  iesaistās  mazāko mazpulcēnu ievadīšanā, projektu izstrādēs un mazpulku nodarbībās. Tāpat Agate Everita labprāt piedalās labdarības akcijās un zibakcijās, kā arī pensionēto skolotāju sveikšanā Zinību un Skolotāju dienās. Līdztekus lielu gandarījumu viņai sniedz darbošanās vecāku zemnieku saimniecībā, kā arī izaudzēto ziedu un lauku produktu tirgošana Valdemārpils un citos tirgos.”

Šajā brīdī Agatei Everitai kopā ar palīgiem norit mazpulcēnu lauksaimniecības biznesa un pētījuma projekts „Pastinaki” sadarbībā ar uzņēmumu z/s „Ezerkauliņi”, iesējot ap 5000 pastinaku sēklu. Tāpat šogad viņa ir PuMPuRS projekta „Visi kopā” darba grupā un strādā pie projekta „Mēs un Kr. Valdemārs”.

Valdemārpils mazpulkā darbojas 43 bērni, turklāt ne tikai skolas vecuma, bet arī pirmsskolas vecuma bērni. Skolotāja A. Dzene stāsta, ka reizēm bērniem nepieciešams pamudinājums turpināt iesākto, tomēr, redzot labos rezultātus, motivācija rodas atkal.

Tāpat skolotāja A. Dzene stāsta, ka mazpulcēnu programmā tiek īstenots daudz dažādu un interesantu projektu – organizētas labdarības akcijas un nometnes, pētītas vēstures tēmas, personības un dzimtas ciltskoki, arīdzan notiek dalība dažādos semināros un kursos, un šogad pat pieteikta dalība Mājas kafejnīcu dienās, kas šogad no jūlija līdz oktobrim notiks dažādās vietās Latvijā.

Talsu novada domes priekšsēdētāja Sandra Pētersone, sveicot Agati Everitu, novēlēja nezaudēt darītprieku, turpināt mērķtiecīgi un neatlaidīgi strādāt pie savām idejām un projektiem.

Lepojamies un priecājamies, ka mūsu novadā ir tik rosīgi mazpulku vadītāji, kuriem seko arī mūsu jaunā paaudze, attīstot mazpulku kustību Talsu novadā. Liels paldies arī bērnu vecākiem par ieguldīto laiku un padomu, kas iedvesmo darīt vienmēr kripatiņu vairāk un labāk!

Renāte Freiberga